סוזי משה, תושבת חניתה שהתגוררה בעבר גם במצובה ובראש הנקרה, הלכה אמש לעולמה לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. היא תובא למנוחות היום (שלישי) בראש הנקרה.

כל השנים עסקה במחול. משה לפני שחלתה, צילום: אלבום משפחתי

משה (57), עסקה כל השנים בהוראת מחול, בהדרכת בני נוער ובריכוז תרבות. אבל דווקא האישה הנמרצת הזו, שגידלה לבדה שני בנים, מצאה את עצמה במצב שבו רק טיפול רפואי שעלותו גבוהה יכול היה לסייע לה להמשיך לחיות.

לפני למעלה משנה פרסם מיינט קיבוץ את סיפורה, בעקבותיו פתחו חבריה של משה בקמפיין לגיוס כספים עבור חברתן שחלתה בסרטן, ונזקקה למימון תרופה ביולוגית שתסייע להאריך את חייה בעלות של כ-30 אלף שקלים בחודש.

קיבוצי הגליל המערבי פתחו בקמפיינים שונים, כשגם חברות הנעורים בחניתה ובראש הנקרה קיימו מבצעי מכירה שונים כדי לגייס תקציב, אולם לאחר שנה ושלושה חודשים של טיפולים היא נפטרה.

"לפני כחצי שני גילו לי גוש בצוואר", סיפרה אז משה למיינט קיבוץ, "מיד אושפזתי לשבוע ימים בבית החולים בנהריה ועברתי ניתוח להוצאתו. לאחר מכן ציפתה לי סדרה של 33 הקרנות בבית החולים רמב"ם בחיפה.

"כשסיימתי עם ההקרנות, המתנתי חודשיים שבמהלכם חזרתי לפעילות בתחומים שבהם אני עוסקת ואפילו חשבתי טוב. אבל אז עברתי בדיקת סי.טי והכל התהפך. בסריקה הראשונה לא התגלה דבר פרט לצוואר. הגוף היה נקי מגרורות. בבדיקה השנייה התגלו גרורות באזור עצם הזנב, הכבד ובית השחי.

"התחלתי בטיפול כימותרפי, ובמקביל אני אמורה לעבור בדיקה גנטית כדי לראות אם אני מתאימה לתרופה אחת שיכולה להציל את חיי.

"את הבדיקה ישלחו למרכז רפואי בבוסטון שבארה"ב רק לאחר שאצליח לגייס את הסכום עבורה, כ-7,000 דולרים. צריך להתאים לי את הטיפול המיטבי למצבי, כדי להעניק לי עוד כמה חודשים, אולי אפילו שנים, של חיים".