במהלך השבוע שעבר עלה באש המתבן של משפחת דורי מהמושב ניר יפה, כשהחשד הוא שמדובר בהצתה. המתבן נמצא בבעלות האחים שלמה ובני, ונועד לשמירת מזון לדיר כבשים שהם מגדלים יחד.

חקלאות כערך. עוזרים למשפחת דורי, צילום: באדיבות מועצת הגלבוע

במהלך התקרית עלו באש קרוב ל-500 באלות, כשהנזק הכלכלי מוערך בלמעלה ממיליון שקלים. לצד הנזק, גם מרבית המזון שאופסן במקום לחודשים הקרובים עלה באש.

בתגובה החליטו חקלאי הגלבוע והעמקים, יחד עם נותני שירות, להיענות לקריאת המועצה האזורית ותרמו 48 באלות של חציר לאחים דורי. לפרויקט גויסו גם חברי השומר החדש, שתרמו את משאית ההובלה.

"חקלאות עבורנו היא לא רק דרך חיים, אלא ערך. האירוע המרגש הוא התגלמות רוח הגלבוע וביטוי ללכידות הקהילתית בגלבוע ותמיכה בזולת. החקלאים שלנו הם תמיד סיבה לגאווה, מייצגים אותנו בכבוד, ומראים את פניה היפות של המדינה כולה", אמר ראש מועצת הגלבוע, עובד נור.

בגלבוע ממשיכים בתמיכה במשפחה, ומרכזים את פעילות הסיוע. נור מינה את עודד כהן, ממרכז חקלאי העמק (עין חרוד מאוחד) לעמוד בראש פעולות הסיוע ולקשר בין הגורמים השונים.

במועצה מדגישים כי פעולות הסיוע נמשכות וניתן לפנות לעודד כהן ולהציע עזרה אם בשחת ואם בהובלה. הרצון הוא לספק לעדר הכבשים כמה שיותר מזון מסוג אספסת, בקיה, תלתן וחציר דגן.