אחרי 5 חודשים: אותרו שרידי גופתה של תושבת כפר גליקסון נורית טבע ז"ל.

ממשטרת מחוז חוף נמסר באמצע השבוע כי בהמשך להודעה במוצאי השבת האחרונה בדבר איתור עצמות אדם ביער סמוך לישוב אביאל – כלל הממצאים הועברו לבחינה מקצועית של המכון לרפואה משפטית ושל מעבדות הזיהוי הפלילי במשטרת ישראל, כאשר היום (20.8) התקבל האישור המצביע על זיהוי ודאי והתאמה בין הממצאים וניתן לקבוע כי מדובר בנעדרת נורית טבע ז"ל.

נורית טבע. צילום: באדיבות המשפחה

עם קבלת אישור הזיהוי במשטרת ישראל היום, הגיע אחה"צ קצין חקירות של המשטרה אל בית משפחתה של הנעדרת נורית טבע ז"ל, על מנת להודיעם בדבר הזיהוי הסופי.

כזכור, נורית הוכרזה נעדרת בתאריך 23.3.2018, כאשר המשטרה בסיוע גופים ביטחוניים נוספים, ביצעו מאות פעולות חקירה לאורך כל התקופה בניסיון לאתרה בכל רחבי הארץ, תוך הפעלת מערכים מבצעיים מגוונים, סריקות בסיוע מסוק משטרה, מתנדבים וכלבנים, הפעלת מערכי מודיעין טכנולוגיים וכיו', עד לשלב בו נמצאו הסימנים המעידים על איתורה ביער הסמוך לאביאל.
החקירה לבדיקת נסיבות היעלמותה ממשיכה והמשטרה תמשיך ותלווה את המשפחה האבלה ותעדכן בכל עת ככל שיעלו ממצאים בנוגע למותה.

"קיבלנו את הבשורה שכל כך חששנו ממנה" 

משפחתה של נורית הוציאה הודעה לאחר גילוי שרידי הגופה. "אז זהו, זה סופי... אחרי כמעט חמישה חודשים של חיפושים, חוסר שינה מרוב דאגה, ואי ידיעה שלא הניחה לנו, קיבלנו את הבשורה הנקה שכל כך חששנו ממנה. נונה שלנו איננה. 

החיפושים אחרי נורית טבע (צילום: מועצה אזורית מנשה)

"עכשיו נותר לנו להתאבל ולנסות להמשיך הלאה. אנחנו רצים להודות לכל מי שעזר ותמך בנו בדרך הארוכה והקשה הזו. לקיבוץ, למועצה, למשטרה ולכל המתנדבים מארגונים יכ״ל וזק״א ואלו שהגיעו ביוזמתם בלב פתוח ורצון לעזור. שוב תודה. נונה אוהבים אותך תמיד". 

גם בקיבוץ כפר גליקסון התקשו לקבל את הבשורה המרה ובהודעה מסרו: "קיבוץ כפר גליקסון מרכין את ראשו עם קבלת הבשורה הכואבת בדבר מותה של נורית טבע. בשם הקיבוץ ובשם משפחת טבע אנו מבקשים להודות למאות המתנדבים שהגיעו לעזור במאמצי החיפוש ולכל מי שסייע ותמך בכל דרך בחמשת החודשים האחרונים.

"תודה מיוחדת והערכה רבה למועצה איזורית מנשה, לראש המועצה מר אילן שדה על מעורבותו האישית, ולקב״ט המועצה מנחם גינברג שניהל את מבצעי החיפוש, תמך וסייע לכל אורך הדרך. אנו מוסרים את תנחומינו למשפחה טבע היקרה, אותה נמשיך לעטוף ולחבק בשעתה הקשה. קיבוץ כפר גליקסון".