שעות לא קלות עברו על שירה קצמן מארז ועל בני משפחתה. שירה היתה אמורה לחגוג הערב את בת המצווה שלה בבריכת הקיבוץ, אלא שהמצב הביטחוני לא מאפשר זאת.

"רוצים למחות את הדמעות". שירה קצמן, צילום: אלבום משפחתי

שירה כבר ראתה בעיני רוחה איך המסיבה, אליה הוזמנו עשרות נערים ונערים מקיבוצי שער הנגב שלומדים איתה בבית הספר לצד אורחים נוספים, מתבטלת.

הוריה של שירה, מלי ומור, החליטו לפנות דרך אמצעי התקשורת והרשתות החברתיות לגופים או ליישובים שיסכימו לארח את האירוע. "לפני 12 שנה נולדת, ביום בו נחתם הפסקת האש במלחמת לבנון השנייה", כתבה אתמול מלי בעמוד הפייסבוק שלה.

"אנחנו עמלות על עוגת בת המצווה ומדי פעם רצות לממ"ד, אבל לא מוותרות ומתפללות לשלום ולחגיגה של ממש מחר".

הבוקר פרסמה מלי פוסט נוסף , פסימי הרבה יותר, בו קראה לגולשים להציע מקומות אירוח לבת המצווה. "זו שירה, ילדתי הבכורה האהובה, החוגגת היום בת מצווה.

"כן, אנחנו רגילים למצב השביר בעוטף, רגילים לקום לבוקר מצייץ לאחר לילה של שריקות ופיצוצים. אבל לא מתרגלים להבעות הבהלה של הילדים ומסרבים להיכנע למלחמות.

"רוצים למחות את הדמעות של שירה שחושבת שלא נחגוג היום. רוצים באמת לשמוח. אז כנראה שלא כפי שתכננו, בביתנו האהוב בקיבוץ ארז, אבל בהחלט במקום אחר. מבקשים את עזרתכם למקום שמוכן לארח 70 איש, כולל 50 ילדים מהעוטף. מקום קרוב, מוגן ובטוח, ובעיקר שקט".

בשעות הצהריים המוקדמות עדכן מור, אביה של שירה, שבת המצווה תיערך בסבירות גבוהה בסמוך לבריכת היישוב מיתר.

מקווים שהשקט יחזור. שירה ואביה מור, צילום: אלבום משפחתי

"בעקבות הפוסט של מלי, וגם לאחר שאני עצמי התראיינתי בגופי תקשורת שונים, הגיעו אלינו עשרות רבות של פניות. בסוף סגרנו עם מיתר שנמצא מרחק נסיעה של כשעה מארז", סיפר מור.

"כעת צריך לבדוק כיצד מסיעים עשרות ילדים מארז למיתר. מה שלא נוכל לעשות זה להביא לשם מתקן בריכה שאמור היה להיות בארז. אבל השאר יתקיים כרגיל.

"הילדה לא היתה רגועה עד שלא הבטחנו סופית שבת המצווה תתקיים, והכל יהיה בסדר. בכל מקרה מקווים שהשקט יחזור לאזור ושנקיים אירועים בבטחה".