מירי ויובל משי ובנם בן ה-13 אוהד, תושבי שכונת ההרחבה בקיבוץ מפלסים, בילו את סוף השבוע האחרון בביתו הפרטי של יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי. הבית, ששוכן בשכונת תל ברוך בצפון תל אביב, אירח את המשפחה בזמן שגבאי עצמו ומשפחתו שהו במסע שורשים במרוקו.

"לא הפסקנו להודות לו". משפחת משי בפתח ביתו של גבאי, צילום: אלבום משפחתי

גם היום, מספר ימים אחרי ששבו לקיבוצם שבעוטף עזה, מתקשים בני הזוג משי להאמין שהמחווה של גבאי אכן התרחשה במציאות ולא היתה חלום.

"אשתי עברה שנה מאוד קשה בגלל מחלה שתקפה אותה באמצע החיים", סיפר יובל (55), בן גבעת חיים מאוחד, שהתגורר לפני מפלסים בשדרות בה נולדה מירי. "היו לה ולנו ימים ורגעים לא פשוטים, כשגם המצב הביטחוני לא הקל עלינו.

"היא עובדת כבר 15 שנה כמנהלנית במרכז צעירים בשם 'נתיבים' שהוקם בחסות עמותת 'גוונים' של הקיבוץ העירוני מגוון, ונועד לקדם צעירים בעיר מבחינות רבות. לפני כשבועיים היא לא חשה בטוב, ומנהלת מרכז 'חוסן' בשדרות הבחינה בכך והציעה לה לצאת לנופש קצר בבית במרכז הארץ".

אז התברר לכם שמדובר בבית של גבאי?

"חזרתי מהעבודה במפעל כבלי חשמל אנרג'י באזור תעשיה סמוך לשדרות, ומירי אמרה לי שאנחנו נוסעים עם הבן שחוגג בר מצווה בחמישי הקרוב לבית של אבי גבאי. התקשיתי להאמין שיו"ר המחנה הציוני נותן לנו את הבית שלו לסוף השבוע.

"בעבר דיברתי איתו בקצרה ואמרתי שזה מרגש אותי שאדם כמותו הולך להנהיג את המפלגה, אבל לא הכרתי אותו אישית. אמרתי לאשתי שאני לא יכול ללכת להתארח בבית פרטי, אבל היא התעקשה שאני יכול וכך היה.

"התארגנו מהר, המזכירה של גבאי והעוזרת שלו המתינו לנו בתל אביב עם מפתחות הבית המפנק. בערב חמישי התקשר גבאי מחו"ל והפציר בנו להשתמש בכל מה שיש, ולאכול את מה שהשאירו לנו. שלא נתבייש. לא הפסקנו להודות לו".

איך נוצר הקשר בין גבאי לבין מרכז חוסן בשדרות?

"בדיעבד התברר שסיעת העבודה באה לעוטף עזה שבועיים לפני, ועשתה את הלילה בקיבוץ ניר-עם תחת המון אזעקות ובלגאן. בבוקר אבי גבאי בא למנהלת מרכז חוסן וביקש ממנה למצוא משפחה מהעוטף שתתארח בביתו כשהוא ישהה במרוקו. כך זה הגיע אלינו".

לא הכירו אותו אישית. גבאי, צילום: מוטי קמחי

איך ביליתם את סוף השבוע בתל אביב?

"בגלל מצב בריאותה של מירי לא הרבינו לצאת. פעם אחת הזמנו המבורגרים לבית, פעם אחת יצאנו לאכול במסעדה ברמת החי"ל הסמוכה וזהו. כל הזמן היינו בבית.

"גם אמא שלי מהקיבוץ כתבה תודה לאבי גבאי. היינו יכולים להישאר בבית עוד מספר ימים, אבל הייתי צריך לחזור לעבודה בתחילת השבוע וגם ההכנות לבר המצווה של הבן גרמו לכך שנחזור לקיבוץ".