תכירו: איתי גולן (51) הוא הג'ינג'י מאחורי המותג "החומוס של ג'ינג'י" בקיבוץ עינת. הוא פתח את הדוכן הקטן שלו בחורשת האקליפטוסים בקיבוץ לפני 14 שנים בשנת 2004, אחרי שבמשך שנים נשם ולמד חומוס, בין היתר בנצרת: "נולדתי בשדות קיבוץ עינת בגידולי השדה. אני ינקתי חומוס". אפשר למצוא אצלו חומוס, טחינה, פול ,מסבחה, פלאפל, סלט טרי ועוד.

בקיבוץ עינת תוכלו למצוא תחנת דלק מצליחה, אולם אירועים, מוסך וכמה מפעלים. הג'ינג'י ידוע בקבלת האורחים מסבירת הפנים שלו.

מדבר עם כל לקוח, מברך כל אורח והכול עם המון הומור: "תודה שאתה קיים נשמה", "איזה כיף שבאת לאכול אצלי". אלה רק חלק מהביטויים שנשמעים בחורשה של עינת ואין אחד שלא מתמלא שמחה כשהג'ינג'י בסביבה. מקום אותנטי וחם ובאמת ייחודי.

החומוס של ג'ינג'י. צילום: אייל עצמון

למה בקיבוץ?

"זה הבית שלי. בבית ספר לא הייתי וכלכלה לא למדתי אבל אני מטבעי אדם שלא מפסיק לחלום ולהאמין. קראתי את ה'אלכימאי' והבנתי שכל הפתרונות נמצאים מתחת לפנס. צריך ללכת עם הלב. רק אנשים עם אמונה ואהבה יכולים לפתוח חומוס בתוך קיבוץ".

כעת הוא פותח שני מקומות חדשים, אחד בתחנת הדלק דור אלון במושב נווה ירק והשני באזור התעשייה סגולה בפתח תקוה, ברחוב אלכסנדר ינאי 14. "החלטתי לפנק את האנשים בעוד שני מקומות לאור הדרישה הרבה".

איך מכינים חומוס?

"ג'ינג'י מכין את המנה במשך יומיים שלמים ברציפות בעזרת חימום בתנור. חומוס הוא דבר קשה ואי אפשר לרכך מוצר קשה בלי סבלנות. החומוס לימוד אותי מה זה סבלנות. למרות שאני ג'ינג'י ולא תמיד יש לי סבלנות. אין מה להיכנע. צריך בישול איטי, השריה כמו שצריך, בחירת הזנים הנכונים. אין דבר כזה שקטנייה לא מרככים עם סודה, השאלה היא כמות ואיך".

צילום: אייל עצמון

מתי נוהגים לאכול חומוס?

"את המנה עם כל היתרונות הבריאותיים שלה נוהגים לאוכל החל משבע וחצי בבוקר. כאשר אוכלים את מנת החומוס מתחילת היום היא יכולה להיספג בגוף עם כל היתרונות הבריאותיים שלה ולסייע מאד גם לספורטאים, טבעונים וצמחונים".

 ג'ינג'י מוסיף: "בקיבוץ עינת אנחנו מגדלים את גרגירי חומוס זהבית במשך שנה שלמה ובוחרים את הגרגירים בקפידה, ממש בפינצטה. וזה ממש לא קלישאה, כך כל מנה חייבת לעמוד בסטנדרטים ידועים מראש".

צילום: אייל עצמון

עוד הוא מוסיף: "כדי לקבל את החומוס מבושל היטב, יש לבשל אותו ממש כמו חמין - במשך יומיים שלמים, לאט ובסבלנות. לחכות כל הלילה. זאת הדרך היחידה לקבל גריגרי חומוס שהטעם שלו זהה בשבע בבוקר ובאחת בצהריים".

מאיפה הכינוי ג'ינג'י?

"פחות רואים עכשיו, אבל נולדתי ג'ינג'י. לחיות בתוך חברה של להיות ג'ינג'י יחידי בקיבוץ אז אתה מקבל את הכינוי ג'ינג'י. ג'ינג'י הוא תואר מחייב. ג'ינג'י הוא בן אדם עם היכולת לאהוב אנשים ולעשות הכל בלי להפסיק לחלום".

צילום: אייל עצמון

היכן נמצא החומוס של ג'ינג'י? קיבוץ עינת, רחוב אלכסנדר ינאי 14 פתח תקוה, מושב נווה ירק.

צילום: אייל עצמון