תחום החינוך לגיל הרך היה ועודנו אחד מנושאי הדגל בעולם הקיבוצי וההתיישבותי, ומשאבים רבים מוקצים לעניין. עם זאת, תחום זה סובל מתחלופה גבוהה בכוח האדם, ומצורך כמעט תמידי באיתור עובדות ועובדים שימלאו את המשימה החשובה והערכית כל כך.

להחזיר עטרה ליושנה. החינוך הקיבוצי, צילום: שרון צור

מיזם חדש של מעיין סגל מסאסא נועד לפתור את הקשיים הללו בצורה של השמה איכותית של מטפלות ומטפלים לגיל הרך בקיבוצים. "הרעיון לפתח את המיזם נבע מהצורך לסייע בהשמה איכותית, יעילה וממוקדת של מטפלות ומטפלים בתחום אשר תמיד צריך כוח אדם זמין", סיפרה סגל.

"סייעת או מטפלת בגן ממלאת תפקיד חשוב בו, ואכן זוכה גם להערכה רבה, אך עם זאת התגמול הכספי לא מספק ביחס לעבודה הקשה והשוחקת.

"זאת ועוד, התפקיד סובל מתחלופה גבוהה, מתנאי שכר שכמעט ואינם משתנים, וממה שהבנתי - עד כה לא היה קיים גוף שמתרכז רק בהשמת מטפלות ומטפלים לגיל הרך. כאן אני נכנסת לתמונה".

סגל (40), בת הקיבוץ, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ושפה וספרות אנגלית, למדה ניהול ופיתוח משאבי אנוש, הנחיית קבוצות, ובשנים האחרונות היא עובדת כמנהלת גיוס בתעשייה, בהייטק וגם מול קיבוצים.

היזמות בנושא כוח האדם בגיל הרך היא בשלב הזה שלה בלבד, אך לדבריה הקיבוץ השיתופי סאסא מטפח יזמויות של חבריו וגם משקיע בהן בהמשך הדרך.

"אני מאמינה בחינוך הקיבוצי, וכיוון שגם אני התחנכתי ועבדתי בבתי התינוקות בצעירותי, כיום - כשאני מגיעה עם ניסיון רב במשאבי אנוש, באבחון, בייעוץ ובכתיבת חוות דעת - אני מרגישה שבאופן טבעי אני עשויה לסייע לקיבוצים בגיוס מטפלות מתאימות לצרכים שלהם", היא אמרה.

בצל האירוע האחרון של התעללות בילדים במעון, איך אפשר להצליח להביא מטפלים ומטפלות טובים?

"נקודת המוצא שלי היתה שאני רוצה להחזיר עטרה ליושנה, ולדאוג שבגיל הרך יהיו אנשים איכותיים כפי שהיה פעם. הפרסומים האחרונים על ההתעללויות מעידים על הנחיצות של ביקורת בתהליך הסינון והמיון של עובדות הגיל הרך.

"הביקורת היא דו־צדדית, הן של הקיבוצים שרוצים שיהיה להם כוח אדם איכותי, והן שלי, מתוך הניסיון המקצועי שלי ומתוך העיניים הבוחנות שלי כבת קיבוץ שהתחנכה בחינוך הקיבוצי, יודעת איך הגיל הרך נראה כיום ואיך הוא צריך להיראות, מה הדילמות סביבו ולְמה שואפים.

"בניגוד למערכת החינוך הבלתי פורמלי, שבה המדריכים עוברים סינון קפדני, אין כיום בתנועה הקיבוצית מנגנון שמסנן את המועמדים לעבודה בגיל הרך. את המצב הזה המיזם שלי בא לתקן ולשפר".

פתרון ממוקד

אף שהמיזם עדיין בחיתוליו, סגל כבר במאמץ להשלים את המאגר הארצי של המטפלות והמטפלים. לא רק המסגרות החינוכיות יוכלו ליהנות מכוח אדם זמין, אלא גם אותם מועמדים ימצאו אפשרות נוחה יותר למציאת תעסוקה.

צעד שעושים עם הלב. סגל, צילום: אלבום משפחתי

נוסף על כך מסתייעת סגל בקבוצת הפייסבוק "מטפלות לגיל הרך בקיבוצים", שאותה היא מנהלת, ושבאמצעותה התקבלו כבר עשרות פניות של רכזות חינוך ומנהלות משאבי אנוש של קיבוצים רבים אשר ביקשו לאתר מטפלות לגיל הרך.

"אני לא ממציאה פה את הגלגל", היא הבהירה. "הקיבוצים הסתדרו בלעדי המיזם שלי עד היום, אולם אני מביאה פתרון ממוקד שמוריד כאב ראש מהצורך הסיזיפי לאתר מטפלות, לסנן מועמדים ולהכניס אל תוך המערכת אנשים טובים, מקצועיים ומחויבים, עם פחות תקלות בהמשך העסקתם".

עד כה פנו אל סגל 17 קיבוצים, בהם קיבוץ צבעון (שיפתח בשנת הלימודים הקרובים את "גן יער"), כפר מסריק, מגל, נען, בארי ורמת הכובש. "מאגר המטפלות גדל בהתמדה. אני מקווה שבעתיד הקרוב אוכל לתת מענה לכל קיבוץ שמחפש מטפלות, ושהוא יוכל לקבל תשובה מידית ומקצועית מתוך המאגר", מציינת סגל.

מי יכול לפנות ולהירשם?

"נערות שמסיימות י"ב ונותרה להן שנה עד הגיוס ורוצות לעבוד בגיל הרך, חיילות משוחררות שרוצות להרוויח כסף לפני הטיול, בוגרות תואר ראשון המתעתדות לעבוד בחינוך וכל מי שאוהבת, מנוסה ורוצה לעבוד בבתי הילדים הקיבוציים שלנו שאנחנו אוהבים כל כך ומאמינים באיכות שלהם".

ויש לה עוד משהו להוסיף: "בשנים האחרונות אני רצה ומתחרה בריצת מרתון ובאולטרה מרתון בארץ ובעולם. הספורט ההישגי לימד אותי שנחישות וראייה ממוקדת של המטרה חשובים לא פחות מהדרך שאני עושה כדי להגיע אליה.

"הרצון שלי לפתח את מיזם גיוס המטפלות הוא צעד טבעי ודומה במעט לגיוס של תפקידים בכירים בתעשייה, אבל כאן אני עושה אותו עם הלב, עם הבנה רגשית עמוקה לצורכי המערכת ועם מטרה וכמיהה כנה לתרום לקיבוצים".