את מילות השיר "רבותיי, ההיסטוריה חוזרת" ניתן לייחס גם לידיעה חדשותית שהופיעה בעיתון הילדים והנוער "עיתוננו" ב-1936. הגיליון ההיסטורי נמצא באוסף של אבירם פז ממשמר העמק, וממנו הוא דלה את הידיעה שעסקה בהצתות שדות הנגב בידי מחבלים.

תמיד אוהב לחזור לעבר. העיתון משנות ה-30, צילום: מהאוסף של אבירם פז

וכך נכתב בעיתון לפני 82 שנה תחת הכותרת "הצתות והתנפלויות": "מדי יום מביאים העיתונים ידיעות על פגיעה בשדותינו וברכושנו על ידי מרצחים. הם מתנפלים באין רואים ומבעירים קמה, משמידים רכוש.

"המרצחים האלה חושבים שעל ידי השמדת רכושנו ויריות ממארב עלינו ישמידו גם את תקוותנו ויעקרו את קשרינו עם הארץ, אך העולה על ליבם לא יהיה.

"במקום כל עץ ניטע אלפי עצים נוספים, במקום בניין מוצת נקים מאות בניינים אחרים, ובמקום חלל אחד שנפל על קידוש המולדת והעם העברי יעלו אלפים ורבבות. העם העברי בכל תפוצות הגולה עומד איתן מאחורי הישוב העברי בארץ ישראל".

עיתוננו היה בתחילת דרכו בחודש נובמבר 1931 עיתון הילדים הראשון שיצא לאור. הוא הודפס בירושלים ומאוחר יותר בתל אביב, ולא היה חלק ממפלגה או מזרם פוליטי בניגוד לשבועוני או לירחוני ילדים ונוער שבאו בעקבותיו.

העיתון הופיע במשך שש שנים עד 1937, ונסגר לאחר שלא יכול היה לעמוד בתחרות מול "דבר לילדים" ו"הארץ לילדים" שכונה מאוחר יותר גם "הארץ שלנו". העיתון עסק בשלל נושאים, לרבות חדשות מהארץ ומהעולם, בדגש על קהילות יהודיות בגולה, ידיעות מדע וטכנולוגיה, סיפורים ושירים, בדיחות, חידות וכו'.

בנוסף פורסמו בעיתון חומרים ספרותיים שלוקטו ממקורות שונים. יוצרים כמו לוין קיפניס, ביאליק, טשרניחובסקי, שמואל בס, אבן שושן ועוד כתבו לו שירים וסיפורים.

"אני תמיד אוהב למצוא מקבילות בין מה שמתרחש בימינו לבין מה שקרה בשנים שלפני קום המדינה", הסביר פז.