אוהדי נבחרת ארגנטינה באור הנר ובמפלסים לא מרוצים, בלשון המעטה, מאיכות המשחק של שחקניהם במונדיאל עד עתה. ובכל זאת, הם הצליחו לשחרר לבסוף אנחת רווחה אחרי הניצחון הדחוק על ניגריה. אוהדי נבחרת ברזיל, לעומת זאת, כבר התחילו לפנטז על העפלה למשחק הגמר אחרי הניצחון המשכנע אמש על סרביה.

בינתיים קטסטרופה טוטאלית. שוורצברג  עם בניו גלעד (משמאל) ואוריאל, צילום: אלבום משפחתי

אבל יותר מכל שמחים שני מחנות האוהדים על הפסדה של נבחרת גרמניה לדרום קוריאה, והדחתה מהמשך משחקי הגביע העולמי, שכן גם לארגנטינה וגם לברזיל חשבון ארוך עם אלופת העולם.

"חגגנו את ההפסד של גרמניה כמו שאנחנו חוגגים ניצחון של ארגנטינה", הסביר קצ'ו שוורצברג ממפלסים, שמבחינתו המונדיאל הזה כבר הסתיים בטוב. "ברור שהחשוב הוא שהנבחרת אותה אני אוהד, ושאת משחקיה ראיתי פעמים רבות תנצח, אבל היה לי לא פחות חשוב שגרמניה תעוף בשלב מוקדם. גם בגלל ההיסטוריה, ובעיקר בגלל מה שעוללה לארגנטינה".

אבל ארגנטינה עצמה עד עתה לא מבריקה, ואפילו מאכזבת לנוכח הציפיות.

"ארגנטינה היא קטסטרופה טוטאלית, גם במשחק האחרון מסי נגע רק פעמיים בכדור. העיקר שניצחנו, אבל הפופיק רועד מנבחרת צרפת אותה נפגוש במוצאי שבת. לגבי ברזיל - תמיד חשבתי ואמרתי שאחרי ארגנטינה אני אוהד את ברזיל ואת צורת המשחק שלה, וגם ראיתי אותה עם פלה האגדי.

"שונא אותה מול ארגנטינה, אבל אוהב אותה מול כל נבחרת אחרת. הלוואי שהגמר יהיה בין השתיים, אבל קשה לי להאמין שנגיע לשם עם נבחרת כמו שלנו".

חשבת לנסוע לרוסיה כדי לחוות את המונדיאל מקרוב?

"ממש לא. זה יקר מאוד ואני נהנה לצפות במשחקים עם הבנים והנכדים. בבית ובבריכת הקיבוץ".

מילה על מראדונה.

"במחצית הוא נראה כמו מכוכב נוגה, לא מחובר לקרקע ולעצמו. הוא התעלף ונזקק לטיפול. אבל בכל זאת הוא עשה משהו במגרש שאף אחד אחר לא עשה. מסירה אחת שלו, או בעיטה כמו שרק הוא ידע לתת, היתה מרגיעה אותנו. הוא היה הגדול מכולם".

עודד פלוט, בן וחבר ברור חיל, צפה בנבחרתו הנערצת בבריכת הקיבוץ שלבשה ירוק וצהוב. לצידו ישבו אביו אמיר בן ה-92, שנחשב לאוהד הוותיק והנאמן מכולם, וגם האם בת ה-85.

גם מכסיקו לא תעצור אותם. פלוט, צילום: אלבום משפחתי

"אני לא בטוח מה הם ראו או שמעו דרך המסך הגדול", אמר פלוט, "אבל הם היו מאושרים מהתוצאה".

גם בתו של פלוט הפכה לאוהדת שרופה. "עכשיו אנחנו בעננים לאחר הניצחון על סרביה, וגם המשחק הבא נגד מכסיקו לא יעצור אותנו בדרך למעלה", הבהיר פלוט.

"השמחה על ההפסד הגרמני היתה גדולה. צעקנו, אכלנו בשר ושתינו בירה, חגיגה ברזילאית ססגונית שחוזרת אצלנו בכל משחק. יש גם סיפוק מזה שארגנטינה נפגשת עם צרפת וזו משוכה מאוד רצינית".

את מי תראה בגמר?

"אני מאמין שאותנו ואת בלגיה".

והארגנטינאים מאור הנר יבואו לפרגן?

"קשה להאמין. לא הייתי בונה על זה. הם בדרך כלל מגיעים במקרה של הפסד ברזילאי וצופרים במכוניות. בכלל, אומרים על אור הנר וברור חיל שהם שני קיבוצים שהמציאו אותם רק בשביל המונדיאל. לא הייתי מבטל את ההנחה הזו על הסף".