רבדים ממשיך להתפתח ולקלוט משפחות חדשות, שיעברו להתגורר בשלב השני של פרויקט ההרחבה הנבנה בימים אלו בידי חברת אמפא-ישראל בקיבוץ.

"התגשמות חלום". משפחת מחלין, צילום: אלבום משפחתי

לשלב הנוכחי בתהליך הקליטה נרשמו למעלה מ-80 משפחות, 39 מתוכן הגיעו לתהליך מיון חברתי וכלכלי. בתום ראיונות והליך הצבעה, נבחרו 22 משפחות חדשות שנקלטו כחברות.

בני מחלין עבר את תהליך הקליטה לקיבוץ בשנת 2011, ובחמש השנים האחרונות הוא מתגורר בו עם אשתו וילדיו. כיום הוא משמש גם כיו"ר ועדת הקליטה והקבלה בקיבוץ וחבר הנהלה.

"לפני שנה התחלנו את תהליך הקליטה של השלב השני בפרויקט. משפחות רבות נרשמו לתהליך, בני 40-35, כאלה השואפות לשנות את סגנון חייהן", סיפר מחלין.

"אנשים מתחומי עיסוק שונים כמו היי טק, עריכת דין, אנשי קבע, טייסים ואנשי רפואה. חלקם מאזור המרכז ואחרים מיישובים הקרובים לקיבוץ. עבורי, לקלוט משפחות חדשות ולהיות מעורב בתהליך, זה התגשמות חלום. הרצון הוא לקבל את כולם, אך לצערי זה לא אפשרי וצריך לבחור.

"המשפחות שהגיעו חיפשו מקום כפרי עם ערכי קהילה חזקה ומחבקת, מקום עם מרחבים וטבע. על אף שעדיין אינן גרות בקיבוץ, המשפחות שנקלטו כבר מעורבות ולוקחות חלק בפעילויות, מגיעות לאירועי תרבות וחברה ולבריכה".

כל הבתים ששווקו בשלב ב' נמכרו ביום אחד למתעניינים מרשימות ההמתנה שעברו את תהליך הקליטה. תמהיל הבתים שהוצעו למכירה כלל מבנים בני 6-5 חדרים בשטח בנוי של 160-140 מ"ר.

חלק מהבתים תוכננו כבית צומח, כזה שמערכותיו הותאמו לכך שבעתיד המשפחה תוכל להרחיבו בהתאם לקצב גדילתה ויכולותיה הכלכליות. תכנון הבתים בוצע בשיתוף האדריכל אבי שטרנפלד.

"אני מברך על תחילת עבודות הבניה של שלב ב' בפרויקט. מבחינתנו כחברה, שבנתה את שלב א', מדובר בהמשך טבעי של שיתוף פעולה עם הקיבוץ", אמר אלי אגם מנכ"ל אמפא-ישראל.

"נוצר כאן קשר עמוק עם הקיבוץ ועם חברי הקהילה, ואנחנו מאוד גאים להיות חלק מהפרויקט הזה. כולי תקווה שגם המשפחות החדשות שיתגוררו בבתים שנבנים כעת ישתלבו בצורה מיטבית, יתערו בקהילת רבדים, וייהנו מחוויית מגורים איכותית וכפרית בבתים חדשים ומודרניים".