חברת "בשבילנו" מבית החברה לפיתוח הגליל, יחד עם רשת "עמל ומעבר", חנכו שני בתים סיעודיים חדשים בקיבוצים להבות הבשן ודפנה – פרי שיתוף פעולה עם המועצה האזורית הגליל העליון ועמותת ותיקי הגליל.

אשרי העם הזה. זלץ (מימין), השר כץ ודורמן בטקס, צילום: החברה לפיתוח הגליל

לטקס הפתיחה הגיעו שר העבודה והרווחה חיים כץ, ראש מועצת הגליל העליון גיורא זלץ, יו"ר החברה לפיתוח הגליל אורי דורמן, אורנה בר מקרן הסיעוד של ביטוח לאומי, נציגי החברה לפיתוח הגליל ונציגי "עמל ומעבר".

כל אחד מהבתים, אליהם יצטרף בקרוב אחד נוסף בכפר הנשיא, משתרע על פני שטח של 1,200 מ"ר. הוא מאכלס 36 דיירים, המחולקים עד שניים בחדר.

הבתים החדשים מציעים מגוון שירותים לרבות נוכחות של רופא צמוד, אחיות, מרפאים בעיסוק, קלינאית תקשורת, פיזיותרפיסט, רוקח, תזונאית, עובדים סוציאליים, מטפלות ועוד.

עלות הפרויקט כ-30 מיליון שקלים ובחברה לפיתוח הגליל מדגישים שהושקעה מחשבה רבה בפריסת הבתים באזור תוך שמירה על הצביון הקיבוצי שלהם, ובשילוב הדיירים בחיי הקהילה.

״דיברנו במהלך הסיור שקיימתי כאן על האזרחים הוותיקים במדינה, ועל איך מאריכים את תוחלת החיים", אמר השר כץ בטקס.

"ראיתי כאן הרבה לב ונשמה למען המבוגרים ואני מברך על כך. זה פרויקט חשוב של החברה לפיתוח הגליל והמועצה אזורית גליל עליון. אני רואה את הטיפול באזרחים הוותיקים ואומר - אשרי העם הזה״.

זלץ הוסיף: ״ההחלטה להקים בתים סיעודיים היא הדרך שלנו. בעשרת הדיברות התבקשנו לכבד את המבוגרים, הם אלו שבעשר אצבעות בנו את מה שיש פה.

"בעולם החדש צריך לחבר את הערכים והקהילה עם עסק על מנת שזה יוכל להחזיק לאורך זמן, ולכן התחברנו עם עמל סיעוד והחברה לפיתוח הגליל למען הפרויקט החשוב, שיצליח ויגדל עבור אלה שצריכים את זה ויוכלו להזדקן בכבוד״.

״הפרויקט הינו דבר ייחודי, לא רק מבחינה מוניציפאלית, אלא גם ברמה האזורית והפריפריאלית. זה לא חדש שיש בעיה בשירותי הסיעוד בפריפריה, והחיבור שיצרנו בין כל הגופים הינו במטרה לדאוג לקהילה ולוותיקים כאן. אנחנו רוצים להחזיר לאלו שעשו למען האזור", אמר אורי דורמן, יו"ר החברה לפיתוח הגליל.

ואילו נמרוד דורון-קינסברון, מנכ"ל חברת "בשבילנו", סיכם ואמר: "המטרה שלנו הייתה ועודנה לספק בית וקהילה לגיל המבוגר ואנו שמחים לראות את החלום הופך למציאות, עם אכלוס ופתיחת הבתים הסעודיים החדשים.

"חשוב לזכור שחלק לא מבוטל מהזקנים הסיעודיים מעדיפים להישאר בביתם ובכוונתנו לדאוג גם להם. בקרוב נשיק מערך שלם של שירותים שיינתנו לאדם הזקן לפי צרכיו בביתו".