בברזיל כדורגל הוא לא שם של משחק, אלא דרך חיים שחלק בלתי נפרד ממנה היא האווירה. לא לחינם ההקשרים הראשונים שעולים כשחושבים על ברזיל הן קרנבל וכדורגל – גם אם לא תמיד בסדר הזה.

ומה יקרה עם ארגנטינה תעפיל לגמר? חוגגים בברור חיל, צילום: דניאל הרץ

נכון שכדורגל הוא הספורט הפופולארי במדינות רבות, אבל ברזיל מובילה בהזדהות כאומת כדורגל. לצפות במשחק באווירה ברזילאית הוא דבר שעד שלא חווית, לא תוכל להבין זאת לעומק: קהל מעודד בצבעי הנבחרת, לצד ריח של צ'וריסו על האש ובירה קרה.

אפשר לחוות את השיגעון הזה בנסיעה למשחק בברזיל, או להצטרף לצפייה במשחקי המונדיאל על גבי מסך ענק יחד עם הקהל של הקיבוץ הברזילאי הגדול בעולם.

כמו בכל טורניר של הגביע העולמי בברור חיל ההכנות מתחילות חודש לפני המשחק הראשון. להקת הבטוקדה מתחילה בחזרות, מזמינים הרבה צ'וריסו, פחמים ובירות, בודקים את הקליטה, את ציוד ההקרנה ואת מסך הענק. מכינים את משטח הדשא בבריכה, והכול כדי שמשריקת הפתיחה יישאר רק לעודד כדי שברזיל תנצח.

במדרכות בברור חיל העריכו חברי הקיבוץ כי הנבחרת שלהם במצב טוב, והגרלת המשחקים שקיבלה היתה לטובתה. עם סיכוי גבוה להעפיל למשחק הגמר, המתח עולה לקראת המשחק הראשון של ברזיל ב-17.6.

2018 היא שנה מיוחדת לקיבוץ גם מהסיבה שהוא חוגג 70 שנה, ולכן הוחלט לחלוק את חגיגות הניצחון והצפייה במשחקים גם עם קהל שיגיע מבחוץ. לשם כך נפתח אתר אינטרנט דרכו אפשר לרכוש כרטיסים למשחק, כשמספר האורחים מוגבל ל-600 צופים בלבד.

בקיבוץ נערכים לצפייה על מסך ענק ובאווירה ברזילאית רק בחמישה משחקים:

  1. יום ראשון, 17 ביוני, 21:00 ברזיל נגד שוויץ
  2. יום רביעי, 27 ביוני, 21:00 ברזיל נגד סרביה
  3. יום שלישי, 10 ביולי, 21:00 חצי גמר 1
  4. יום רביעי, 11 ביולי, 21:00 חצי גמר 2
  5. יום ראשון, 15 ביולי 18:00 משחק הגמר

כעת הוויכוח הלוהט בברור חיל הוא מה יקרה אם הגרוע מכל יתרחש, וברזיל לא תגיע למשחק הגמר או חלילה – מי שתהיה זו ארגנטינה. בכל מקרה המשחק יוקרן בקיבוץ, ואף יצאה הזמנה ידידותית לקיבוץ הארגנטינאי השכן מעבר לכביש אור הנר, להצטרף לחגיגה שמתרחשת פעם בארבע שנים.