גם בתנועה הקיבוצית הצטרפו לגל ביטולי המדורות בערים ברחבי הארץ ולהמלצות גורמי המקצוע, וקראו היום לקיבוצים ולעומדים בראשם לבטל את האירועים המתכוננים בל"ג בעומר בשל תנאי מזג האוויר.

לא לקחת סיכון. מדורת ל"ג בעומר, צילום ארכיון: עידו ארז

דבי ברא"ס, מנהלת שבילים – החינוך החברתי בקיבוצים מטעם התנועה הקיבוצית, כתבה למנהלי חינוך בקיבוצים השונים כי "למרות התנאים שהציבו מכבי האש המאפשרים הדלקת מדורות, אני מפצירה בכם שלא לקחת כל סיכון ולהימנע מהדלקת אש.

"אנו משוכנעים כי בני הנוער והילדים בקיבוץ, לא כל שכן החברים המבוגרים יותר, יבינו כי במצב זה לא לוקחים כל סיכון", הוסיפה ברא"ס. "במרכז ההדרכה באתר התנועה הקיבוצית תוכלו למצוא הצעות לפעילויות אחרות שקשורות למסורת ל"ג בעומר".

ההודעה של התנועה הקיבוצית הגיעה, בין היתר, לאור אזהרות מערך הכבאות וההצלה הארצי שהפיץ לציבור הנחיות כיצד להתנהל תחת מזג האוויר החם והיבש הצפוי מחר.

"על פי כל התחזיות הערב צפויות לנשב רוחות מזרחיות ערות בשילוב טמפרטורות גבוהות מהרגיל לעונה ולחות נמוכה", נמסר ממערך הכבאות הארצי, "זה שילוב שעלול לגרום להתפשטות מהירה של שריפות.

"לפיכך אנו פונים לציבור לאיחוד מדורות, הקטנת היקפן וצמצום כמות חומר הבערה. בנוסף יש להקפיד על שמירת מרחקי ביטחון גדולים מהרגיל".