רמי לוי מרוחמה, מורה בתיכון שקמה בקיבוץ יד מרדכי, נבחר להיות אחד מ-70 אנשי חינוך ותלמידים מצטיינים שזכו לקבל אות הוקרה מנשיא המדינה ראובן ריבלין ומשר החינוך נפתלי בנט במסגרת אירועי 70 שנות חינוך.

לחשוב מחוץ לקופסה. לוי במעמד קבלת האות עם מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, צילום: חורחה נובומינסקי

ללוי (66) ותק של 25 שנה בסדנת האמנות בשקמה, השייכת למועצה האזורית חוף אשקלון ופועלת תחת אחריות המינהל לחינוך התיישבותי.

"אפשר להתקדם עם התלמיד למחוזות אחרים, ולעודד חשיבה יוצרת מחוץ לקופסה", אמר לוי לאחר קבלת הפרס. "זה כבוד גדול. בסופו של דבר, התחושה שלי שאני חלק ממערכת ואני חב את הכבוד שנתנו לי גם לצוות ביה"ס.

"אנחנו חיים בתקופה שחייבים להחליף דיסקט, ולחשוב איך אנו מתחברים וגורמים לנוער של היום להיות מסוקרן יותר, אחראי יותר ולהגיע לביה"ס בתחושה של רצון להצליח".

מנהלת תיכון שקמה, אופירה גל, נימקה במכתב ההמלצה לוועדת הפרס את מעלותיו של המורה לוי: "רמי ניחן ביכולת הכלה אין סופית. ייחודו ביצירתיות ובנתינה", כתבה גל.

"רמי מקדם את כל התלמידים שמגיעים לסדנה, מעניק הזדמנות שווה לכולם ומצליח לראות נקודות חוזק בכל אחד מן התלמידים ומהם להתקדם ולהתפתח. הסדנה של רמי היא מותג בבית הספר".

"אצל רמי כולם מצליחים", הוסיפה גל, "הטבעיות, הפשטות והצניעות הן סוד ההצלחה הבינאישית של רמי בנוסף למקצוענות וליצירתיות שמאפיינות אדם שעוסק באמנות בכלל ואת רמי בפרט".