בן וחבר בית אלפא בשנות ה-50 לחייו, שהועסק במשך שנים בתפקיד בכיר בקיבוץ ובעסקיו, מעל לטענת הנהלת הקיבוץ בכספי הענפים השונים שהופקדו בקופת הקיבוץ ושלשל לכיסו למעלה משני מיליון שקלים.

מקווים שהכסף יוחזר. בית אלפא, צילום: דוד (דדה) עינב

החשד למעילה נחשף בשבוע שעבר בידי גזבר הקיבוץ. הנהלת בית אלפא עימתה בתגובה את החבר עם החשדות המיוחסים לו. הוא בתחילה הכחיש את הדברים, אבל לבסוף נשבר והודה בביצוע המעשים.

במוצאי השבת האחרונה התקיימה אסיפת חברים סוערת בבית אלפא, והחבר הודה בבכי בפני החברים כי ביצע את המעילה המיוחסת לו וביקש את סליחתם.

הוא פוטר מעבודתו ונותק ממערכות המחשוב של הקיבוץ. לדבריו מעל רק בכספי הענפים והעסקים של הקיבוץ, ולא בשכר החברים שהועבר אליו והופקד לאחר מכן בבנק בתום ניכוי המיסים הנדרשים. בבית אלפא בחרו שלא להתלונן במשטרה כדי שהחבר יחזיר את הכסף לקופת הקיבוץ.

בתגובה לפניית מיינט קיבוץ אישרו בבית אלפא את הדברים. יו"ר הקיבוץ איטל זלצר והיו"ר הכלכלי דני עורי מסרו: "בשבועות האחרונים התגלו על ידי הנהלת הקיבוץ אי סדרים חמורים במערכת החשבונאית של הקיבוץ, שבוצעו בידי עובד בכיר. מהרגע הראשון מטופל ומנוהל המקרה בליווי אנשי מקצוע.

"החבר סיים את עבודתו בבית אלפא, והנהלת הקיבוץ פועלת לאיתור המידע המלא בנוגע לגובה סכומי הכסף. נבהיר כי לא מדובר בפגיעה ישירה בחברי הקיבוץ, כי אם פגיעה בכספי הקיבוץ. במקביל לטיפול במקרה זה עוסקת כבר עתה הנהלת בית אלפא, בעזרת אנשי מקצוע, בנקיטת פעולות עתידיות שימנעו הישנות מקרים דומים.

"אנו זוכים לשיתוף פעולה מלא מהחבר, ומקווים לסיים את הבדיקה בשבועות הקרובים. כן הביע החבר נכונות להחזיר את הכסף והנהלת הקיבוץ תפעל שכך יעשה".