במסגרת חגיגות ה-70 למדינת ישראל, נבחרו 70 מורים ותלמידים מצטיינים מרחבי הארץ כמצטייני נשיא המדינה בתחום החינוך וההוראה. אורית ירון מהזורע, מורה ומחנכת בבית הספר היסודי "קשת התקווה", היא אחת מהן.

התרגשות גדולה. ירון, צילום: דוברות מועצת מגידו

בטקס, שהתקיים במעמד נשיא המדינה ראובן ריבלין, שר החינוך נפתלי בנט ומנכ"ל משרדו שמואל אבואב, חולקו פרסים לזוכים כאות הצטיינות על פועלם.

ירון מלמדת בחמש השנים האחרונות כיתות א' ו-ב' בבית הספר היסודי קשת התקווה, ולפני כן עבדה במשך 22 שנים בבית הספר פלגים בהזורע.

"אורית, שכל חייה היא קיבוצניקית, מהשומר הצעיר, מבית חילוני, התחברה לתפישה שבאמצעות שיח הרואה את המשותף ומכבד ומכיר את השונה ונותן מקום לכל אחד, תהיה לנו חברה טובה יותר", אמרה עליה קרין שטרן, מנהלת מחלקת החינוך במועצה האזורית מגידו.

"אורית שינתה במנהיגותה, ברעיונותיה ובתפישותיה את חדר המורים של בית הספר והובילה את הצוות לשינוי גישה ותפישה חינוכית. היא הביאה לבית הספר חשיבה יצירתית, מחוץ לקופסה, כמו למידה חוץ כיתתית, למידה חווייתית ועוד.

"אורית מוערכת על ידי המנהלת והצוות, נערצת על ההורים ואהובה על התלמידים בזכות הידע המקצועי, הסבלנות והסובלנות, קבלת האחר והכול ברוח טובה, באופטימיות ובאהבת האדם שבה.

"את כל השינויים הובילה בדרך ארץ, בדוגמה אישית, בכבוד לזולת ובהידברות. יש לה חלק גדול ונכבד בשינוי שהתחולל בביה"ס קשת התקווה".

"הבחירה באורית ירון היא תעודת כבוד גדולה מאוד לאורית עצמה, לבית הספר ולמערכת החינוך של מועצה אזורית מגידו. אני מברך את אורית על ההישג הנפלא", אמר ראש מועצת מגידו, איציק חולבסקי.

ואילו אורית ירון סיכמה ואמרה: "ההתרגשות גדולה. זכיתי להגיע למעמד מיוחד זה בזכות הרבה אנשים נפלאים, ולהם אני רוצה להודות: לפיקוח שלנו, חיים גבאי וחנה ז'ינו, שמפרגנים ותומכים, לאברהם אזולאי מנכ"ל המועצה, ולקרין שטרן מנהלת החינוך, שבזכות אמונתם ותמיכתם הצלחתי להגיע למעמד הזה.

"תודה לסמדר עקרי מנהלת ביה"ס, שתמיד נמצאת שם בשבילי. תודה לצוות היקר שתמיד יודע להגיד מילה טובה, וכמובן תודה למשפחה המופלאה והנהדרת שלי שעוזרת, תומכת ומפרגנת".