הנזקים הכבדים שנגרמו לבית העלמין כנרת בעקבות מזג האוויר הקשה ששרר באזור בימים האחרונים, הביאו לסגירתו עד להודעה חדשה.

אין דבר שהוא יותר ישראלי. קברה של המשוררת רחל אחרי הסערה, צילום: מועצת עמק הירדן

עץ שקרס במרכזו של בית העלמין פגע במספר קברים, וכיסה בשברי ענפים את קברו של הסופר אהרון מגד. גם הגישה לקברה של המשוררת רחל, ולקבריהם של כצנלסון, סירקין, בורוכוב הס ונוספים בלתי אפשרית עד שתושלם מלאכת הטיפול והשיקום.

אנשי המועצה הדתית במועצה האזורית עמק הירדן בראשות הרב שלמה דידי ויו"ר המועצה הדתית ניסים אלקובי, ימשיכו הבוקר בבחינת הנזקים ובטיפול הזהיר בקברים אחרי שהגיעו למקום כבר ביום שישי האחרון. צוות של משרד הביטחון, שהחל לעבוד בסוף השבוע, ימשיך גם הוא את שיתוף הפעולה שלו עם אנשי מועצת עמק הירדן.

גם קברים בחלקה הצבאית בבית העלמין בדגניה א' ניזוקו, ובהם קברו של הטייס ערן כהן ז"ל שנחשב במשך 21 שנים לנעדר עד שהובא לקבורה בישראל.

ראש המועצה האזורית עמק הירדן עידן גרינבאום, סייר בבתי העלמין כדי לבחון את הנזק שנגרם לקברי חללי צה"ל ולקבריהם של כמה מגדולי האומה בבית העלמין כנרת.

הוא הבהיר שהמועצה תירתם להחזרה מהירה של בתי העלמין לקדמותם. "אנחנו מקווים מאד שממשלת ישראל תתגייס מתוך הכרה בחשיבותם של הסמלים הלאומיים שניזוקו בעמק", אמר גרינבאום.

"כאן טמונים ראשי הציונות, הוגיה ומנהיגיה, שפעלו בעמק הירדן שנים רבות והפכו את חלום המדינה הציונית למציאות. אין דבר שהוא ישראלי יותר מאשר מורשתם והגותם של האנשים הללו. אין לי ספק שהמדינה תהיה שותפה שלנו בהתגייסות למבצע ההכרחי הזה".