שני קומביינים נשרפו הלילה (חמישי) כליל בסמוך לקיבוץ אשדות יעקב מאוחד שבעמק הירדן. עוד שני כלים חקלאיים ספגו נזק קל בלבד לאחר שנעשה ניסיון לשרוף גם אותם. שכנים דיווחו על פיצוץ עז שמקורו באזור, ככל הנראה בשל מיכלי הדלק של הכלים שנשרפו.

השכנים דיווחו על פיצוץ עז. אחד הכלים

אתמול בשעות הלילה התקבלה במשטרת טבריה הודעה כי בסמוך לקיבוץ נשרפו שני קומביינים. השוטרים הגיעו למקום, אספו ממצאים מהזירה ופתחו בחקירה יחד עם חוקר שריפות של מערך הכבאות וההצלה.

כרגע החשד הוא שהכלים, הנמצאים בבעלות ג"ג אגודה חקלאית של החברה לפיתוח הגליל, נשרפו כתוצאה מהצתה. הנזק לכלים מוערך בכשני מיליון שקלים.

עופר גרשוביץ, מנכ"ל ג"ג אגודה חקלאית, אמר כי הממשלה לא מגנה על החקלאים מפני נזקים בזדון כתוצאה מטרור חקלאי. "הממונה על הביטוח ומשרדי האוצר והחקלאות אינם פועלים למציאת פתרון לנזקים הכבדים הנופלים על גב החקלאים", דברי גרשוביץ.

ההצתה האחרונה מצטרפת לשורה ארוכה של מקרים הקשורים לטרור חקלאי, בעיה אותה מנסים כל הגורמים הרשמיים בישראל למגר ללא הצלחה. רק לפני כשלושה חודשים מנעו כוחות הביטחון ניסיון גניבה של מאות ק"ג אבוקדו ממטעי קיבוץ ברקאי.

בחודש נובמבר האחרון קיימה הכנסת דיון בנושא בעקבות דוח מבקר המדינה שחובר בעניין, שם העניקו הנוכחים ציון נכשל לממשלה בטיפול בפשיעה החקלאית.