מועצה אזורית הגלבוע זכתה באות לתקווה ישראלית בחינוך לרשויות מקומיות. הפרס, המוענק לרשויות הנחשבות מובילות בעשייתן לביסוס החינוך לשותפות בין המגזרים השונים בחברה הישראלית, ניתן לראש המועצה עובד נור בטקס בבית הנשיא מידי ראובן ריבלין. יחד עם הגלבוע זכו בפרס גם טורעאן ורמלה. הגלבוע היא המועצה האזורית המעורבת היחידה שזכתה.

נבחרנו לחיות כאן יחד. נור (מימין) מקבל את הפרס מידי הנשיא ריבלין, צילום: מארק ניימן, לע"מ

עבור הגלבוע מדובר באירוע מרגש במיוחד, המשקף תהליך ארוך אותו הוביל נור שבמהלכו חרטה על דגלה את האמרה "החינוך הוא התשובה לכל השאלות". כחלק מאותו תהליך מתקיים בגלבוע מודל מוצלח של חיים משותפים, המייצג כהלכה את הרקמה האנושית העדינה המחברת בין התושבים היהודים והערבים.

"מי שעיניו וראשו אל העתיד מבין כבר מזמן כי איכות חיינו כאן, ביטחוננו ושגשוגנו כמדינה וכאזרחיה, תלוי בראש ובראשונה בהבנתנו כי נבחרנו ובחרנו לחיות כאן יחד, כל בני אברהם, לנצח נצחים", אמר נור עם קבלת הפרס.

"יכולים אנו לבחור אם להתנכר ולחיות בבדידות האחד מהשני, או להתקרב, להכיר ולהשתבח האחד מהשני. ערבים ויהודים, דתיים וחילונים, מושבניקים, קיבוצניקים וישובים קהילתיים, ועוד עוד. למרות המציאות וחרף כל האתגרים, אנו בוחרים בכל יום מחדש - וביתר שאת - בחיים המשותפים".

למשלחת מקבלי הפרס הצטרפו הדמויות הפעילות בתחום החינוך בגלבוע, ובראשם יאיר ילובסקי, ראש מינהל החינוך, וסיון גולדמן מנהלת המרכזים הקהילתיים. הגיעו גם הסגנים של ראש המועצה: הישאם זועבי ודודי בונפיל, וכן ענת מור, מנהלת אסטרטגיה וארגון במועצה.

את דבריו סיים עובד נור בפניה ישירה לנשיא המדינה כשאמר: "בשמי, בשם ראשי הרשויות ובשם כל אזרחי ישראל - תודה לך כבוד הנשיא על שאתה - אתה; ראש וסמל למדינת ישראל, מנחיל לכל אזרחי המדינה כבוד גדול בארץ ובעולם".