104 שנים לאחר שעלה על הקרקע והפך לסמל תנועת ההתיישבות והעבודה החלוצית החילונית, הונחה אבן פינה לבנייתו של בית כנסת בכינרת.

איש באמונתו יחיה. בטקס, צילום: מועצת עמק הירדן

"אנחנו מניחים היום עוד ציון דרך בתפיסה הנהוגה בעמק הירדן, שאומרת חיה ותן לחיות", אמר ראש מועצת עמק הירדן, עידן גרינבאום, "איש באמונתו יחיה. ברור שמדובר בשינוי בעל משמעות יוצאת דופן בגלל המיקום – קיבוץ כינרת רב הזכויות במפעל ההתיישבות הציונית.

"אבל שלא יהיו אי הבנות. מדובר במעמד שמח מאוד עבורנו בעמק. אני רוצה להודות לרב של המועצה שלמה דידי, שגישתו הנעימה והסובלנית מוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש".

בין הנוכחים בטקס היו גם יו"ר המועצה הדתית בעמק הירדן, הרב ניסים אלקובי, והרב הראשי לישראל דוד לאו, שאמר "עם, כמו עץ, זקוק לשורשים עמוקים כדי להישאר זקוף ולא ליפול ולא להיעקר. אינני אוהב את המילה דת. אין דתיים ואין חילוניים. אני מכיר רק שלוש חלוקות בתוך עם ישראל: כהן, לוי וישראל. אני ישראל. אני מה שאולי הייתם קוראים לו חילונים. אינני כהן ואינני לוי.

"כאן בעמק הירדן יש אנשים מצוינים עם שורשים בריאים ועמוקים. כעת יוקם כאן בית כנסת שבו יכולים כל ישראל להתכנס ולדבר זה עם זה ולא זה על זה".