סוזי משה (56), תושבת חניתה שהתגוררה בעבר גם במצובה ובראש הנקרה, עסקה כל השנים בהוראת מחול, בהדרכת בני נוער ובריכוז תרבות. אבל דווקא האישה הנמרצת הזו, שגידלה לבדה שני בנים, מוצאת את עצמה כעת במצב שבו רק טיפול רפואי שעלותו גבוהה יוכל לסייע לה להמשיך לחיות.

כל השנים עסקה בהוראת מחול. משה לפני שחלתה בסרטן, צילום: אלבום משפחתי

בשבועות האחרונים נפתח בקיבוצי הגליל המערבי קמפיין לגיוס כספים עבור משה והטיפול בה. גם חברות הנעורים בחניתה ובראש הנקרה מקיימות מבצעי מכירה שונים כדי לגייס תקציב.

"לפני כחצי שני גילו לי גוש בצוואר", מספרת משה, "מיד אושפזתי לשבוע ימים בבית החולים בנהריה ועברתי ניתוח להוצאתו. לאחר מכן ציפתה לי סדרה של 33 הקרנות בבית החולים רמב"ם בחיפה.

"כשסיימתי עם ההקרנות, המתנתי חודשיים שבמהלכם חזרתי לפעילות בתחומים שבהם אני עוסקת ואפילו חשבתי טוב. אבל אז עברתי בדיקת סי.טי והכל התהפך. בסריקה הראשונה לא התגלה דבר פרט לצוואר. הגוף היה נקי מגרורות. בבדיקה השנייה התגלו גרורות באזור עצם הזנב, הכבד ובית השחי.

"התחלתי בטיפול כימותרפי, ובמקביל אני אמורה לעבור בדיקה גנטית כדי לראות אם אני מתאימה לתרופה אחת שיכולה להציל את חיי. את הבדיקה ישלחו למרכז רפואי בבוסטון שבארה"ב רק לאחר שאצליח לגייס את הסכום עבורה, כ-7,000 דולרים. צריך להתאים לי את הטיפול המיטבי למצבי, כדי להעניק לי עוד כמה חודשים, אולי אפילו שנים, של חיים".

באיזו תרופה מדובר?

"מדובר בתרופה ביולוגית שאם היא תתאים למצב שלי, יש אפשרות שתמנע טיפול כימותרפי שגם הורס את התאים הבריאים בגוף. הבעיה היא שמדובר בתרופה מאוד יקרה שעלותה כ-30 אלף שקלים בחודש. כל עוד אין הוכחה שהיא מסייעת לי, אין אפשרות שאקבל אותה דרך סל הבריאות.

מחמם את הלב לראות את ההתגייסות. משה היום, צילום: אלבום משפחתי

"מדובר בטיפול שאורך שלושה חודשים, שלאחריו אפשר לפנות לביטוח הלאומי. סך כל הכסף הנדרש הוא 150 אלף שקלים. אני רוצה להביע את תודתי לענבר כרמל, רכזת חברת הילדים בראש הנקרה ולמרי לבני מעברון, שלקחו על עצמן את מלאכת גיוס הכספים גם באמצעות עמותה בשם 'גלילה' לקידום ופיתוח הגליל.

"אני מתגוררת בקיבוצי הגליל המערבי כבר 25 שנה, וזה מחמם את הלב לראות את ההתגייסות ואת הדאגה לשלומי". פרטי חשבון הבנק לכל המעוניין לתרום: בנק הפועלים, סניף 732, מעלות. מספר חשבון: 0-433045. הפקדה על שם סוזי משה. אפשר לצרף כתובת מייל כדי לקבל חזרה קבלה.