נחום חופרי, בן קיבוץ המעפיל, לשעבר ראש עיריית רעננה, חזר בימים אלה לכור מחצבתו. חופרי התמנה למנהל בית הספר האזורי של ים המלח, הכולל חטיבת ביניים ותיכון, "בית הספר השש-שנתי עין גדי", שבו לומדים בני הנוער מהמועצות האזוריות תמר ומגילות. בימים אלה הוא נמצא בבית הספר בעין-גדי, בעיצומן של ההכנות לשנת הלימודים הקרובה.

עוד על בתי הספר בקיבוצים:
מועצת מגידו: בית ספר אחד לקיבוצניקים ולדתיים
מבחן המיצ"ב: אלימות בשני בתי ספר קיבוציים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

חופרי (62), נשוי ואב לארבעה, שירת במשך 26 שנים כטייס וכמפקד בחיל האוויר. לאחר מכן ניהל את בית הספר התיכון "אוסטרובסקי" ברעננה, ובהמשך את אגף החינוך בעיר. בשנת 2005 נבחר לתפקיד ראש עיריית רעננה, וכיהן בו במשך שתי כהונות, עד לבחירות האחרונות באוקטובר 2013, שבהן הוחלף על ידי קודמו בתפקיד, זאב בילסקי.

"הקשר שהביא אותי לתפקיד", מספר חופרי, "נוצר ביני לבין ראש המועצה, דב ליטבינוף, מעין-גדי. הוא חיפש מנהל לבית הספר האזורי, שמע שאני 'פנוי להובלה', ופנה אליי. ניהלנו כמה שיחות, שבסופן החלטתי שזה מה שאני רוצה לעשות".

בהתרשמות ראשונית, אתה רואה הבדלים בין בית הספר הקיבוצי לבין בית הספר העירוני שניהלת?
נחום חופרי: "כן. קודם כל, זה בית ספר יותר קטן, ובזכות זה, וגם בזכות העובדה שהוא בית ספר קיבוצי,
ההתייחסות לתלמידים היא יותר פרטנית. בית הספר בעין-גדי נטוע בתוך סביבה כפרית, וזה משפיע גם על הלכי הרוח. ככל שאני מצליח להבין, האווירה בו יותר רגועה".

ומבחינת הערכים והחומר הלימודי?
"החומר הלימודי הוא בדיוק אותו חומר בכל הארץ. בעניין הערכים, בנוסף לערכי מדינת ישראל - ציונות, מורשת העם, וכן הלאה, נוסף פה ערך שבשמחה אטפל בו - ההתיישבות".

חופרי אינו מתכוון להעתיק את מגוריו מרעננה לעין־גדי או לאזור ים המלח. "יש לי ארבעה ילדים", הוא אומר, "אחד בארצות הברית ושלושה במרכז הארץ. אחד מהם מתגייס בעוד חודשיים. לכן אמשיך לגור ברעננה, אבל אלון בעין-גדי פעמיים-שלוש בשבוע".