בתחילת השבוע נפטר פיני פלד, בן 71 מקיבוץ עין כרמל. בין יתר התפקידים שמילא הוא שימש כמזכיר וכמרכז משק בקיבוצו, היה מנכ"ל "תואם יצוא" ומנכ"ל "קל-קר עין-כרמל". במקביל שימש בתפקידים בחברות ציבוריות: היה יושב ראש איגוד השחייה הישראלי במשך שתי קדנציות, במסגרתן ליווה את השחיינים באולימפיאדות באטלנטה ובסידני; יו"ר ועדת הכספים של "הפועל" וחבר מליאת הוועד האולימפי; יו"ר ועדת העסקים ישראל-תורכיה, וחבר הנהלת לשכת המסחר עם פורטוגל. בארבע השנים האחרונות נכנס לעולם חדש - מנכ"ל התזמורת נתניה-הקאמרית הקיבוצית, ובמקביל מנכ"ל "ברית התנועה הקיבוצית", האחראית לגופים התרבותיים והאמנותיים של התנועה. פלד השאיר אחריו שלושה ילדים: שגיא, גלעד וניצן, ושלוש נכדות.

בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות הקיבוץ" בפייסבוק

עדנה סולודר מקיבוץ גשר, יו"ר הוועד המנהל של התזמורת נתניה-הקאמרית הקיבוצית, הספידה אותו:

"פיני, אמנם הכרתי אותך במשך שנים רבות בתפקידים שונים, אך ממש, מקרוב, הכרתי אותך בעבודה המשותפת בניהול הקאמרית הקיבוצית במשך ארבע שנים. אני מודה שהיית רחוק מענייני תרבות ומוזיקה כשהגעת לתזמורת, אך היית בקיא בנושאים כספיים וידעת לקשור קשרים עם אנשי המשרדים, ובתקופה הקשה שעברה התזמורת, 'להיות או לחדול', היו ניסיונך, קשריך השונים והיכולת שלך למצוא תמיד תושייה - לעזר גדול.

"נדמה לי שבשנים אלה, בהן עשית את התפקיד האחרון בחייך הציבוריים, נפתח לך עולם חדש, עולם של מוזיקה ונגנים ותרבות ואמנות; עולם שבו המאזין או הצופה היושב באולם אינו מכיר ואינו יודע באילו קשיים כלכליים מצליחה לבסוף להגיע אליו התוצאה המוגמרת... תוך כדי תפקידך כמנכ"ל התזמורת הטילה עליך התנועה גם את תפקיד מנכ"ל 'ברית התנועה הקיבוצית', שעדיין נשארה כמסגרת אחראית לגופים התרבותיים והאמנותיים של התנועה.
לפעמים כעסנו שאינך מתפנה מספיק לתזמורת בעקבות התפקיד הנוסף, אך אני יודעת שגם בתפקיד זה עמדה התזמורת בראש מעייניך.

"לא הכל היה קל ופשוט; היו אלה שנים של דאגה מהיום למחר, בהן קוצצו תקציבי הלהקות על ידי התנועה והשמיכה היתה קצרה מלכסות את הצרכים, אף שהצלחת למתוח אותה ככל האפשר... בדיעבד, במבט לאחור, אפשר היום להגיד שפעילותך להשגת ה'קמח' לתזמורת הצילה אותה בשנים הקשות ביותר שהיו לה, ועוד הספקת לשים את היסודות לשותפות עם נתניה, שנותנת לנו בסיס יותר איתן לשנים הבאות.

"למעשה, מספר שבועות לפני שנודעה מחלתך, סיכמנו על סיום הקדנציה שלך בסוף דצמבר 2010, בגיל שבעים. באופטימיות שלך עוד סיפרת לי על תוכניות והצעות שיש לך לפעילויות נוספות. לפני חודש סיימה התזמורת את עונתה הארבעים, שאתה היית שותף בהכנתה.

"למסיבת סיום העונה המסורתית במעברות הביא אותך גזבר הברית על כיסא גלגלים. היית נרגש מאוד וכך גם חברי התזמורת, שנפרדו ממך והעניקו לך שי. איש מאתנו לא שיער שזוהי הפרידה הסופית ממך...

"נוח בשלום, וילוו אותך בתודה צלילי התזמורת, שהיו האחרונים בפעילותך רבת השנים. לזיווה והמשפחה: כשפיני נבחר לתפקיד, אמרת לי: 'החזרתם לו את הזיק לעיניים'. אנחנו, אנשי התזמורת, נזכור את פיני באהבה ובהערכה, גם כשעיניו עצומות לעד".