פרס יגאל אלון מוענק מדי שנה על ידי עמותת "דור הפלמ"ח" ביום השנה לפטירתו של יגאל אלון, עבור "מעשה מופת חלוצי". השנה הוענק הפרס בטקס חגיגי בבית הפלמ"ח בתל אביב (17.3) ל"דרור ישראל", תנועת הבוגרים של "הנוער העובד והלומד", על מגוון פעולותיה החברתיות והחינוכיות.

תנועת דרור-ישראל הוקמה בשנת 2006 והיא מונה למעלה מאלף חברים ברחבי הארץ, החיים בקבוצות שיתופיות בכפר ובעיר ועיסוקן העיקרי בתחום החינוך. התנועה פועלת בכל רובדי החברה הישראלית, וחבריה מחנכים כ-200 אלף ילדים, בני נוער וצעירים, במסגרות שונות. "הפעילות החינוכית מתקיימת תוך שימוש במגוון רחב של מתודות בכלים פדגוגיים פורמליים ובלתי-פורמליים, ומיועדת לכל הסקטורים בחברה הישראלית", כותבים חברי ועדת השופטים, שהחליטו להעניק לתנועה את הפרס "בזכות עושר פעילויותיה, ערכיה, מסירות חבריה ומחויבותם לחינוך".

פסח האוספטר מקיבוץ רביד, רכז תנועת דרור-ישראל, אומר כי התנועה שמחה וגאה לקבל את הפרס. "ברוחו של יגאל אלון אנו מחנכים את חניכינו השונים לציונות, לסובלנות כלפי האחר, לאהבת הארץ והשלום", אומר האוספטר. "הפעולה החינוכית של מדריכי התנועה הרבים, בעיר, בכפר, במושב ובקיבוץ - עם הנוער העובד, הנוער העולה, הנוער הערבי והנוער הדרוזי, במסגרות רבות ומגוונות - חשובה מאין כמוה לחברה משוסעת כמו זו שלנו, ונעשית בשליחות גדולה ובאמונה רבה בצדקת הדרך. אנו מודים על בחירתנו כאות הערכה לפעילותנו".