אדי פולונסקי, רכז הרפת בקיבוץ אור-הנר, הופתע לקבל בתחילת השבוע שיחת טלפון מהרמטכ"ל במיל', הרפתן בדימוס, וחבר קיבוץ גרופית שבערבה - משה (בוגי) יעלון. בוגי, המיועד להיות ח"כ ברשימת הליכוד ואולי גם שר הביטחון העתידי, הציע לפולונסקי סיוע בחליבה.

הרפתן מאור-הנר שאל את יעלון האם מדובר ב"ספין" תקשורתי או במהלך שנועד לתעמולת בחירות, ואז השיב לו האחרון שהוא בא להתנדב ולסייע לקיבוץ המצוי שישה קילומטר צפונית לשדרות, ואין לו עניין בפרסום העניין או בראיון לאחד מגופי התקשורת. "הוא נמצא ממש מולי ברגע זה", דיווח פולונסקי בצהרי יום שלישי, "ולכן לא נוח לי לדבר על העניין כולו, מה גם שהוא ממאן להשיב לשאלות. הוא עושה הכול ממניעים נקיים, וזה מה שמרגש".

כמה זמן ימשיך בוגי לחלוב את הפרות של אור-הנר?
אדי פולונסקי: "כמה שנצטרך וכמה שהזמן שלו יאפשר לו. הוא רפתן מקצועי שבהחלט תורם לנו מניסיונו".

ועדיין נשארים ברפת... בנחל-עוז מוציאים את החברים להתרעננות מחוץ לאזור הקסאמים, וזה כולל גם את הרפתנים. גידי סבג, רכז הרפת, מעדכן שהצוות הקיים (ארבעה-חמישה חברים) עונה בשלב זה על הציפיות, "אבל אם גם הם יבקשו לקחת חופש של מספר ימים, נצטרך לחפש רפתנים אחרים. בשלב ראשון ננסה לצרף עובדי רפת ותיקים או 'לשעברים' בתוך הקיבוץ, אם זה לא יצלח נפנה לסיוע רפתנים מתנדבים מקיבוצים מרוחקים".

מי שהרים את הכפפה ומנסה לסייע הוא יואל מרשק, ראש אגף המשימות בתנועה הקיבוצית, שכבר הקדים להפיץ את השמועה בקרב הרפתנים בתנועה, ונענה בחיוב על ידי כמה מהם. בנוסף נערך אגף המשימות לאפשרות שהעובדים התאילנדים בקיבוצי העוטף יועברו למקום בטוח יותר, ואז יתבקשו מתנדבים להחליפם בקטיף האשכוליות. בנוסף, יטפל מרשק בהוצאת התלמידים המושבתים מלימודים לימי טיול מאורגנים, בחסות האוטובוסים של המועצות אשכול ושער-הנגב, ומלווים מתנועות הנוער הכחולות. "הכול על מנת להקל על תושבי האזור, ולעבור את התקופה הקשה בשלום", דברי מרשק.