ינאי לב-אור, יליד קיבוץ זיקים וחבר משמר-העמק זה עשרים שנה, מנהל מרפאה הומיאופתית בקיבוצו ומשמש כיו"ר האגודה להומיאופתיה קלאסית בישראל. בתחילת השבוע, לאחר ששמע כי רבים מתושבי עוטף-עזה שרויים במצוקה נפשית עקב ירי הטילים וחרדים מפני העתיד לבוא מכיוון החמאס - הציע לב-אור להושיט להם סיוע הוליסטי, בעזרת מרפאים-מתנדבים מהאגודה.

"הטיפול שאנו יודעים לתת", מסביר ינאי, "מתמקד במקביל בגוף ובנפש, והוא יעיל במיוחד במקרים של מצוקה נפשית, רגשית, פוסט-טראומתית. הוא מתאים למבוגרים וילדים כאחת, ומסייע להתגבר על פחדים וחרדות. הניסיון שצברנו בימי מלחמת לבנון השנייה, כשהתנדבנו לעזרת תושבי הצפון במקלטים ובמחנה שהוקם בניצנים, יסייע לנו לטפל גם ב'נפגעי' עוטף-עזה".

כמה מתנדבים מקרב חברי האגודה יעזו לרדת לקו האש?
ינאי לב-אור: "כמה שנצטרך. במלחמת לבנון התארגנה מדי יום קבוצה של שמונה-עשרה מרפאים. גם הפעם תהיה היענות דומה. התוצאות היו טובות ומפתיעות. שמרנו על קשר גם לאחר עזיבתנו את המקום ואת המטופלים".

לדברי לב-אור, ניתן להגיש עזרה גם באמצעות שיחת טלפון, אבל עדיף להיפגש פנים אל פנים. עוד הוא אומר, כי ישנם בתי מרקחת שמוכנים לתת בחינם תרופות הומיאופתיות. "רק שיבקשו עזרה, ואנחנו כבר נמצא את הדרך אליהם", הוא מבטיח.
האגודה מפעילה "קו חם", לטובת הרוצים לפנות, בעברית (054-7335266) וברוסית (054-7875516).