אכזבה לשי חרמש, הקיבוצניק של "קדימה". לאחר ספירת קולות המצביעים בבחירות המקדימות של המפלגה, שהתקיימו אתמול (רביעי 17.12), דורג חרמש במקום ה-24 בלבד. מקום זה נחשב עדיין לריאלי, נוכח הסקר האחרון שהוצג בתוכנית "משעל חם" בערוץ 2, לפיו מקבלת קדימה 25 מנדטים, לעומת 29 ל"ליכוד" ורק עשרה מנדטים ל"העבודה".

במהלך הקמפיין אמר חרמש כי הוא מקווה ומאמין שיצליח להגיע למקום 13 המכובד, בעוד השר אלי אפללו, מקורבו, יתברג לעשירייה הראשונה, ונחמיה ריייבי (איש המושבים) יסגור את העשירייה השלישית. חרמש אף דיבר על רצונו להתמנות כשר חקלאות בממשלה הבאה. אפללו שובץ בסופו של דבר במקום ה-14, ואילו רייבי הסתפק במקום ה-44 הלא ריאלי. את תגובתו של חרמש לא ניתן היה לקבל בשעות הבוקר המוקדמות. כעת צריך הח"כ הנמרץ מקיבוץ כפר-עזה, שפעל רבות למען תושבי ויישובי הנגב המערבי, להתפלל לכך שקדימה תשמור על כוחה הנוכחי גם בבחירות הכלליות של פברואר 2009.

גם נחמיה רפל (קבוצת יבנה) במאוכזבים. מזכיר הקיבוץ-הדתי לא דורג בשתי העשיריות הראשונות של מפלגת "הבית היהודי". לדבריו, הוא ממשיך להאמין בגוף הציוני-דתי החדש למרות שלא יזכה לכהן כחבר כנסת מטעמו. "המועצה הציבורית דרגה את החברים גם בהתחשב בתוצאות משאל האינטרנט בו נטלו חלק 27 אלף איש - מספר קטן מזה שהערכתי קודם לכן (40-50 אלף)", אומר רפל. "למרות שתקלות שונות גרמו לכך שרבים לא הצליחו להצביע, אני מקבל את ההכרעה בכבוד רב, ומודה לתומכיי הרבים. למפלגה עצמה יש פוטנציאל של 400 אלף מצביעים, ועל כן תהיה לה השפעה על הקיבוץ-הדתי בפרט ועל הציונות הדתית בכלל".