הבחירות לראשות 25 מועצות אזוריות ייערכו בעוד כחודש (20.1). המתמודדים אמורים להגיש את טופסי המועמדות עד ליום חמישי השבוע (18.12). מרבית המועצות בהן יתקיימו הבחירות אינן מוגדרות כמועצות "קיבוציות", או יש בהן מיעוט של קיבוץ או שניים. ישנן מועצות בהן קיים רוב קיבוצי, אבל בהיעדר מתמודדים (נכון לתחילת שבוע זה), תאושר קדנציה נוספת לראש המועצה.

בקבוצה זו ניתן למנות את עמק המעיינות, שם פורש ראש המועצה דני תמרי (שדה-אליהו) מתפקידו, לטובת סגנו יורם קרין (כפר-רופין). במגידו תאושרר, ככל הנראה, קדנציה נוספת לחנן ארז (הזורע), ואילו בתמר (דב ליטבינוף, עין-גדי) ובעמק יזרעאל (אייל בצר) אין בשלב זה מתמודדים. במועצה האזורית גזר ובחוף הכרמל מתמודדים הראשים המכהנים (שניהם ממוצא מושבי) מול מועמדים ממושבים.

נכון לעכשיו מבקשים סיגל מורן (מההרחבה בבית-קמה) וגילי מולכו (משמר-הנגב) לרשת את משה פאול במועצה האזורית בני-שמעון.

במועצה האזורית גלבוע, שם מתעתד דני עטר (גן-נר) להמשיך לקדנציה רביעית, אמורה להתקיים מערכה מעניינת. עד כה הציגו מועמדות: מוטי כהן, גם הוא תושב גן-נר, ואיציק צפדיה מעין-חרוד איחוד. צפדיה מודה שסיכוייו לגבור על עטר לא גדולים, אבל הוא מתנחם בעובדה ש"אם לא ילך הפעם, אנסה בפעם הבאה... בכל מקרה אהיה בעתיד ראש המועצה האזורית גלבוע".

דני עטר צפוי לנצח?
איציק צפדיה: "דני עטר מקובל על הממסדים ביישובים, וההערכה שלי היא שסיכוייו לנצח גם הפעם - גדולים. יחד עם זאת אני חש בשטח שאנשים כמהים לשינוי, גם בגלל העובדה שהמועצה האזורית שלנו נמצאת, על-פי נתוני 2006, במקום שביעי או שמיני מהסוף ברשימת הפרמטרים של 54 המועצות האזוריות. זה כולל את שכר התושבים, מניין הזכאים לבגרות, מספר הסטודנטים מקרב בני האזור, רמה סוציו-אקונומית ועוד. זה אומר דרשני. די לראות את הנתונים של המועצות הסמוכות אלינו - עמק-יזרעאל, עמק-המעיינות והגליל-התחתון - כדי להבין שגלבוע נמצאים במקום ממש לא טוב".

מי תומך בך?
"כמעט אין לי תקציב, מלבד הסכום שקיבלתי מהקיבוץ, 20 אלף ש"ח, אבל אני חש בפרגון גדול מצד חברי היישובים, שלא חוששים כמו הממסדים. ניהלתי מוצר בהייטק, הייתי מזכיר קיבוץ ומנהל משאבי אנוש. כיום אני מנהל פרויקט חברתי-כלכלי בקיבוץ, לאחר שנים שעבדתי בחוץ כמפתח מערכות רפואיות. יש לי רצון ויכולת להוביל את מועצת גלבוע למקומות טובים יותר מאלה שבהם היא נמצאת היום".