למרות שלא המשבר הכלכלי והשלכותיו על כיסינו עמדו לנגד עיניו - האתר שיזם, הקים ומנהל עובד הישראלי (בעבר מגבעת-חיים איחוד, היום נס-ציונה) הוא בדיוק האתר הנכון, בזמן הנכון. הוא גם מאותם מיזמים, שמעוררים את קריאת ההפתעה המוכרת: "ואללה, איך לא חשבו על זה קודם?" או את הקנאה: "שיט, למה אני לא חשבתי על זה?"

All4free שעלה לאוויר בראשית הקיץ, מרכז עבורנו את כל מה שאנחנו יכולים לקבל בחינם - מופעים, הצגות, סדנאות, הרצאות, תערוכות, טיולים, סיורים - ולא ידענו. "עד כה", אומר עובד, "לא היה היצע מרוכז וזמין כזה באף פורטל, אלא אזכורים בודדים, פה ושם. כאדם בוגר, ושכיר, שבעצמו אוהב לראות הופעות, וכאבא לשני ילדים, שלא יכול להרשות לעצמו ללכת לכל מה שהוא והם אוהבים - אבחנתי את החסר, ומכאן היוזמה. האתר עלה לאוויר לקראת החופש הגדול, המשופע בפסטיבלים ובמופעים, והוכיח את עצמו מהיום הראשון".

בניגוד למה שחשבנו, אפוא, מציעה הארץ החומרנית הזאת גם לא-מעט דברים בחינם, לאורך כל השנה, ובכל רחבי הארץ. לעובד, אגב, יש הצעה לכותרת לאייטם הזה: "יותר ויותר ישראלים מבלים בחינם". על השאלה, איך הוא מגיע אל כל אותם בילויי חינם, עונה עובד קצרות וסתומות: "זה מורכב. זו המומחיות של האתר", ועל השאלה, מה יוצא לו מההשקעה הלא-מבוטלת שהשקיע, ומהטרחה בניהול האתר (המתבצע בשעות הערב, אחרי העבודה, ובסופי שבוע) הוא משיב: "חומרית, בינתיים לא יוצא לי כלום. אני רואה באתר סוג של שליחות. אני מאמין שאם אנשים יאהבו את האתר אמצא גם את הדרך להתפרנס ממנו בעתיד. מה שחשוב לי כרגע, ובשביל זה הקמתי את האתר, הוא שאנשים באמת יוכלו לבלות יותר וליהנות יותר. ככה תהיה לנו מדינה כיפית יותר, עם אנשים שמחים יותר".

ישאל החבר מראש-הנקרה, ובצדק: ומה יוצא לי מזה שבאילת מתקיים פסטיבל בחינם? על כך ישיב לו עובד: "לא אלמן ישראל. אתה מוזמן להירשם לאתר, לציין את העדפותיך ומשאלותיך, ומדי שבוע תקבל במייל את רשימת אפשרויות הבילוי הסמוכות לביתך". יותר מזה?