"תושבי האזור לא יעברו על כך בשתיקה ויבואו חשבון עם המתמודדים להנהגת המדינה בבחירות הקרובות", כך אמרו אתמול (רביעי, 12.11) ראש המועצה האזורית שער-הנגב אלון שוסטר (מפלסים) וראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין (בארי), בעקבות סירובו של הקבינט הביטחוני להשלים את מיגון בתי התושבים בקו העימות הדרומי.

"ממשלת ישראל חיה בעולם אחר ולא מוכנה להכיר במציאות", הוסיפו. "הממשלה לא רואה את נורות האזהרה שנדלקות בהסלמה הנוכחית ומתעלמת בעקשנות מהמצב בשטחי קו עימות דרום".

כאמור, לאחר דיון בנושא, סירב אתמול הקבינט הביטחוני להמשיך ולהשלים את פרויקט בניית חדרי הביטחון ביישובים הסמוכים לרצועת עזה, למרות חידוש ירי הקסאמים והפצמ"רים וההערכות הביטחוניות הצופות את חידוש העימות. הקבינט לא אישר העברת חצי מילארד ש"ח נוספים הדרושים להקמת חדרי ביטחון ב-4,400 יחידות דיור באזור.

כעת תולים שוסטר וילין את תקוותם בבג"צ שהגישו תושבי האזור נגד המדינה והממשלה. "אנו מקווים שבג"צ, שנשאר המעוז השפוי האחרון, יפסוק לטובת תושבי קו העימות הדרומי, עתירה שהוגשה כסעד אחרון מפני התנכלות הממשלה", אמרו.

גם נחמיה רפל, מזכ"ל תנועת הקיבוץ-הדתי, מחה על החלטת הקבינט. "זו החלטה אומללה", אמר. "הממשלה נוטלת על עצמה אחריות כבדה לחייהם של התושבים באזור".