אין לנו יותר משחקן או שניים ב"ליגת העל". גם לא קבוצת כדורגל שתתמודד בעתיד הנראה לעין על תואר לאומי כלשהו - אבל לפחות יהיה לנו בקרוב "בית" לנבחרות הלאומיות. בשבוע שעבר הניחו בשפיים את אבן הפינה ל"בית הנבחרות". מדובר לא רק בכבוד, אלא גם בהבטחה עסקית לשנים רבות.

אין זה עניין של מה בכך לפגוש בישראל, בסתם יום של חול, את ספ בלאטר, נשיא פיפ"א (איגוד הכדורגל העולמי). הנשיא בא לכבד בנוכחותו את הנחת אבן הפינה ל"בית הנבחרות" הישראלי, לצד כל ראשי ההתאחדות הישראלית והיו"ר אבי לוזון, משלחות רמות דרג מחו"ל, וכמובן, גם נציגי המארחים ממלון "שפיים". לאחר קבלת פנים נוצצת, נאומים ומסיבת עיתונאים, צעדה הפמליה קוממיות אל האתר המיועד, ובכיריה גזרו את הסרט ושפכו כמקובל את כף המלט הראשונה.

על אדמת המתחם, המשתרע על שטח של 23 דונם, סמוך ל"פארק המים" המקומי, יקום בקרוב המשכן המרכזי לכל נבחרות ישראל (ונבחרות אורחות). במתחם ייבנו שני מגרשי אימונים מתקדמים - סינטטי ודשא - וכן מתקנים שיכללו חדרי הלבשה וחדרי טיפולים עם שלל האמצעים המתקדמים והחדישים כיום בעולם. במימון הפרויקט, שבו יושקעו קרוב ל-15 מיליון ש"ח, ישתתפו פיפ"א, אופ"א (איגוד הכדורגל האירופי) ו"הטוטו" שלנו.

על-פי העסקה שנחתמה בין הקיבוץ להתאחדות הוקצה לבניית המשכן שטח הנמצא בחכירת שפיים, בתמורה להתחייבות ההתאחדות שכל פעילות נבחרות ישראל תיעשה במלון שבבעלות הקיבוץ. כאן יקיימו את כל מחנות האימונים, מכאן יצאו לכל הטורנירים וכאן יארחו את משתתפי הטורנירים הבינלאומיים שיגיעו מפעם לפעם לישראל. המלון ישמש אכסניה ללינת השחקנים והצוותים המקצועיים. בו יסעדו, בו יקיימו את אירועי ההתאחדות, ובמתקניו יעבירו את כל התדריכים - לפחות במהלך העשור שלאחר השלמת הבנייה.

שמוליק מלחי, מנכ"ל המלון, היה שותף מלא באירועים. העסקה, שעל השגתה טרח שנה תמימה, משתלבת היטב במדיניות המלון לקבע "לקוחות עוגן", המבססים את תשתית הלקוחות הקבועים של המלון.

"משמעות העסקה היא הבטחת פעילות והכנסה למלון לאורך כל ימות השנה ובמהלך השנים", אומר מלחי. "במדינה שבה משברים כלכליים וביטחוניים מופיעים בתדירות משתנה; בתנאים של חוסר ודאות עסקית - הצורך בלקוחות עוגן משמעותי במיוחד. אני סבור שבעסקה הזו נוסף נדבך חשוב לחוסנו, לביסוסו ולצמיחתו של המלון בעתיד. בימים של פעילות ספורטיבית יהפוך המלון למארח ספורטאים, למעט החדרים שיישמרו לאורחיו הרגילים. מעבר לכך לא יהיה שינוי בפעילות בשאר ימות השנה".