במסגרת האירועים לשנת ה-55 לקיבוץ מחניים, ב"גלגולו השמיני", ובמלאות 110 שנים להתיישבות במחניים (נקודת היישוב הראשונה הוקמה שם כבר בשנת 1898) - נערך כנס מיוחד במינו לבני משפחותיהם של קבוצת "יודפת", שישבה במקום בין השנים 1952-1939. בארגון הכנס עסקה קבוצה גדולה של חברי מחניים, וביניהם ציפי הראל הארכיונאית.

"בשנת 1952", מספרת ציפי הראל, "נאלצה הנהגת 'הקיבוץ המאוחד', בהחלטה משותפת עם קבוצת 'יודפת' שישבה במקום - יוצאי פולין, ושתי חברות נוער, רומנית ותימנית - להעביר את יודפת מהקיבוץ, שסבל מבעיות חינוך, פרנסה, מים ומצוקה, ולהביא לשם קבוצת מתיישבים אחרת, שבעיניהם הייתה חזקה יותר. זה היה 'הגלגול השמיני' של ההתיישבות במקום, שנבנה ונעזב והפך לבסוף לקיבוץ".

באירוע עצמו, שנערך בחול המועד סוכות, הוצגו תערוכות, נערכו סיורים בקיבוץ, בשכונה הקהילתית ובבית הקברות בו טמונים אנשי יודפת שנהרגו במלחמת השחרור. טקס זיכרון נערך ב"חירבת ירדה", שם עצרו לוחמי המדינה הצעירה את הצבא הסורי בשנת 1948.

במהלך האירוע הוקרן סרט שיצר שמשון מי-טל, בן יודפת החי בקיבוץ גבת, המביא את סיפורה של קבוצת יודפת שהוריו היו חברים בה, מתאר את התקופה ומתעד את קורותיהם של האנשים שחיו בה באותם ימים.

לדברי ציפי הראל, הגיעו לאירוע כ-120 משתתפים. "הם היו מאוד נרגשים לחוות את ההיסטוריה של שלושת הדורות הקודמים. אנשי 'חברת הנוער התימנית', למשל, לא היו במקום כבר 56 שנים".