בית המשפט המחוזי בנצרת גזר עונש של שלוש שנות מאסר על חבר רשפים איתי קריגר בן ה-71, שירה במנהל הקהילה בקיבוצו איתן בלניקוב בחודש נובמבר בשנה שעברה וגרם לו לפגיעות במפשעה, בירך וביד. בלניקוב עצמו מסר בתגובה כי "העונש לא הולם את הניסיון לרצח" והוסיף כי הוא מקווה שהפרקליטות תערער עליו.

המתין למנהל בסמוך למזכירות. הזירה ברשפים, צילום: דוברות המשטרה

עו"ד ליאור דוידי, פרקליטו של איתי קריגר, הגיב על העונש שקיבל מרשו ואמר: "הפרקליטות ביקשה מבית המשפט המחוזי בנצרת לגזור על איתי עונש של שש עד עשר שנות מאסר. לאחר שיקול נוסף ביקשה לקצוב שש שנים. אנחנו סברנו שבגין המצוקה הנפשית שבה היה מצוי, ובהתחשב בגילו המתקדם, יש להסתפק במתחם ענישה של שמונה חדשים עד שנתיים.

"לצערי אף לא חבר אחד מקיבוץ כלשהו שמוצא את עצמו חסר אונים מול הממסד, לא בא להעיד לטובת איתי ולהסביר את שמתרחש בקיבוצים מופרטים. בסופו של יום גזר בית המשפט שלוש שנות מאסר על הלקוח שלי וזה עדיין נושק למתחם העונש שהצענו. יחד עם זאת נעיין בגזר הדין ובנימוקי השופט ונשקול האם להגיש ערעור".

על פי כתב האישום שהוגש כנגד קריגר, הוא הצטייד באקדח אותו החזיק ברישיון ובתחמושת, והמתין לבלניקוב בסמוך למזכירות הקיבוץ. הרקע לדברים: ההחלטה של בלניקוב לנתק את החשמל בביתו של קריגר בשל חוב כספי שלו לאגודה השיתופית רשפים.

ב-5.11 הגיע בלניקוב למשרדו בקיבוץ והתכונן לצאת ממכוניתו. אז, על פי כתב האישום, התקרב אליו קריגר ואמר לו "הבאתי לך מתנה". הוא ירה בפלג גופו התחתון שלוש יריות. כתוצאה מכך נפגע בלניקוב במפשעה, בירך ובידו. קריגר הסגיר עצמו למשטרה מיד לאחר הירי.

בלניקוב עצמו פונה לקבלת טיפול בבית החולים העמק בעפולה. ממיטתו אמר כי הופתע מהצעד, ו"שלא ציפה לו".