ראשי רשויות לאורך כביש 90, בהם ראש המועצה האזורית עמק המעיינות יורם קרין, ראש עיריית בית שאן הנבחר ז'קי לוי, ראש המועצה האזורית בקעת הירדן דוד אלחייני, ראש המועצה האזורית מגילות ים המלח אריה כהן וראש המועצה האזורית ערבה תיכונה אייל בלום, שלחו מכתב לשר התחבורה ישראל כץ ובו קראו לו להציג "באופן בהול ודחוף" תוכניות לשדרוג תשתיות הבטיחות בכביש.

"השקעה מחויבת המציאות". קרין עם השר כץ, צילום: דוברות עמק המעיינות

"בכביש 90 אירעו בעשור האחרון כ-1,350 תאונות דרכים שבהן נהרגו מעל ל-120 בני אדם, יותר מ-4,000 נפצעו, 374 מהם באורח קשה. רק בחודש האחרון מצאו את מותם בתאונות חזיתיות לאורך הכביש לא פחות מ-17 בני אדם, בהם משפחות שלמות שנכחדו ברגע של חוסר תשומת לב", הם כתבו במכתבם.

"כביש זה ארוך וכה משמעותי לאורך גבולה המזרחי של מדינת ישראל. לתושבים מגיע ביטחון בדרכים, ולא ייתכן שכביש דמים שכזה אינו זוכה לטיפול מקיף הכולל הוספת תאורה, הרחבת שוליים, הצבת גדר הפרדה מבטון, פתיחת נקודות כיבוי אש נוספות במרחב והשקעה בשילוט, בהסברה ובאכיפה לאורך כל הדרך".

"ההשקעה בכביש 90 מחויבת המציאות", הדגיש קרין. "כביש זה חוצה ישובים ואת עמק המעיינות לכול אורכו מדרום לצפון, ויש לתת לזה תשומת לב יתרה. הצמתים לא בטיחותיים, הכניסות לישובים מסוכנות, התאורה אינה מספקת, ובטיחות התושבים עומדת יום יום למבחן.

"מכתב זה בא לאחר בקשות חוזרות ונשנות ושיח עם משרד התחבורה על הנקודות שבהן צריך להשקיע ולטפל. אני מקווה שבעקבות הוראתו של שר התחבורה לגיבוש תוכנית לאומית אסטרטגית לכביש 90, תשתפר גם איכות חייהם של תושבי העמק והישובים לאורך כל הציר".