לפני ימים אחדים ביקרה ועדת פרס החינוך של מחוז צפון במשרד החינוך בבית הספר פלגים בקיבוץ הזורע.

"הישג גדול". בית ספר פלגים, צילום: יעל ברניר

במהלך הביקור קיבלו חברי הוועדה פרטים על הדגשים הפדגוגיים של בית הספר, שמעו ממורים ומתלמידים על החדשנות הלימודית ועל העקרונות המנחים בתפיסת החינוך הביוספרית על פי אונסק"ו והוצג בפניהם תכנון מרחבי הלמידה החוץ כיתתיים אותם מובילים צוות הורים בהתנדבות.

ועדת בחינת הפרס סיירה בעוד 12 מוסדות חינוך בצפון, ולמחרת בישרה למוסד החינוכי במועצת מגידו כי הוא זכה בפרס המחוז והוגש גם כמועמד לפרס הארצי.

"שמחנו להראות את פירות העשייה של בית הספר בחמש השנים האחרונות", אמרה הדס רהפטינג, מנהלת פלגים. "תפיסה חינוכית יצירתית, חדשנית ויוזמה שהתגבשה על ידי צוות פלגים ותואמת את המקום הכפרי, המרחב הביוספרי ויעדי משרד החינוך".

"הישג גדול לסגל הניהולי והחינוכי של ביה"ס ולפורום ההורים ולמערכת החינוך המעולה של המועצה", אמר ראש המועצה איציק חולבסקי. "נמשיך גם בשנים הקרובות להעצים את החינוך במועצה ולקדם תפיסות חדשניות ופורצות דרך".

"מועצה אזורית מגידו וקהילת פלגים גאה ונרגשת על הזכות והמעמד החגיגי. במהלך השנה האחרונה התחדשנו בתהליכי פדגוגיה ולמידה ייחודיים, המהווים תוצר של חשיבה מעמיקה ועבודה מקצועית", סיכמה קרין שטרן מנהלת מחלקת החינוך במועצה.

"בפלגים יוזמים ומובילים יצירה של תוכנית לימודים חדשנית, בתפישת החינוך הביוספרי ובהלימה לסביבה שבה אנו פועלים. זוהי תוצאה של צוות מחויב, יצירתי ויוזם, פורום הורים חזק ותומך המעורב ומסייע ככל הנדרש וסיוע ותמיכה רחבה של מועצה אזורית מגידו".