עשרות מתושבי המועצה האזורית עמק הירדן סיימו לאחרונה קורס חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס של מד"א, והצטרפו למתנדבי הארגון באזור שמספרם מגיע היום ל-70 חובשים ונהגים המשמשים ככונני תגובה מיידית.

קשר שמציל חיים. אנשי מד"א עם ראשי המועצה, צילום: דוברות מד"א

במסגרת סיור שקיים באזור מנכ"ל מד"א אלי בין הוא נפגש גם עם ראש המועצה עידן גרינבאום ועם סגנו דודו פרץ. השלושה סיכמו על פתיחתן של שלוש נקודות הזנקה חדשות בתקופה הקרובה בשטח המועצה, שיופעלו בידי מתנדבי מד"א שרק לאחרונה סיימו את קורס הנהגים.

המועצה עתידה לספק את המבנים לנקודות ההזנקה, ואילו מד"א יספק את האמבולנסים ואת הציוד הרפואי במטרה לשדרג את מענה רפואת החירום לתושבי האזור. כמו כן סוכם כי מד"א יציב ים-בולנס (אופנוע ים) נוסף שיופעל בידי מתנדבי מד"א המתגוררים במקום.

במועצה האזורית עמק הירדן מתגוררים למעלה מ-13 אלף תושבים ב-22 יישובים שונים.

במסגרת שיתוף הפעולה בין מד"א למועצת עמק הירדן הוצב בכנרת בתחילת הקיץ ים-בולנס, נפתחו נקודות הזנקה בצמח ובמקומות נוספים בשטח המועצה ובשיתוף המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל חולק ציוד רפואי מציל חיים למתנדבי מד"א המתגוררים באזור ומשמשים ככונני תגובה מיידית.

"שיתוף הפעולה המצוין שיש למועצה האזורית עמק הירדן עם מד"א הוא אחת הבשורות היותר טובות שמהן נהנים תושבי אזור סובב כנרת", אמר ראש המועצה גרינבאום.

"נאמני החיים והחובשים הרבים שמכשיר מד"א, ונקודות ההזנקה הקיימות ואלו שייפתחו בקרוב, הם תעודת ביטוח חשובה שעומדת לרשות התושבים שלנו. אנחנו מקווים שמשרד הבריאות יענה לבקשתנו ויתקצב הצבת ניידת טיפול נמרץ בשטח המועצה".

"קיים קשר הדוק ושיתוף פעולה פורה בין מועצת עמק הירדן למד"א שמביא להצלת חיים", סיכם בין. "לאחרונה נרתמו עשרות מתושבי המועצה להתנדב במד"א ועברו הכשרה ארוכה, במהלכה למדו עזרה ראשונה והוכשרו כחובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס. לכל אחד מהמתנדבים חולק ציוד מציל חיים על מנת שהם ישמשו ככונני תגובה מידית.

"אני שמח שנוכל לראות אותם בעתיד הקרוב מאיישים את האמבולנסים בנקודות ההזנקה החדשות ומשרתים את תושבי האזור. פתיחת נקודות הזנקה נוספות באזור היא משמעותית ביותר ותוביל לקיצור זמני התגובה שהם מצילי חיים במגוון רחב של אירועים".