מרכז היזמות עמל גלבוע נחנך השבוע בטקס שנערך במתחם בית הספר הרב תחומי עמל עמק-חרוד, במעמד ראש המועצה האזורית הגלבוע עובד נור, מנכ"לית קבוצת עמל, עו"ד רוית דום עיני, מפקחת משרד החינוך מירה יובל, ומנהלת בית הספר יובל שטיין.

"לפתח את ממציאי המחר". חונכים את המרכז, צילום: רפי דלויה

מרכז היזמות החדש הוא מודל ייחודי שפותח בידי מנכ"לית קבוצת עמל, והוא משלב בין הקניית ידע יזמי עסקי לבין הקניית ידע מעמיק בעולמות החקלאות המדייקת והניו מדיה. זאת מתוך כלים פרקטיים המקדמים הפיכת רעיון למיזם ממשי.

המרכז החדש נבנה כך שמתאפשרת למידה במספר דרכים, לרבות בקבוצות קטנות או בכיתה מלאה. מרכזי יזמות נוספים שהוקמו על ידי קבוצת עמל על פי מודל דומה פועלים בהצלחה רבה בצפת, בבאר שבע, בנהריה ובערים נוספות.

המרכז נבנה במקום אולם הספורט המיתולוגי, והוא יהווה מקום מרכזי בגלבוע לצורך קידום יוזמות עסקיות. הוא ישמש את כל תלמידי הגלבוע ויעבוד באופן מלא, גם לאחר שעות הלימודים, ובכך יהווה בית עבור חוגים במקצועות טכנולוגיים שונים.

"חינוך הוא ללא ספק התשובה לכל השאלות, ופתיחת המרכז החדש הוא אחד מהשיאים בפעילות החינוכית הרבה בגלבוע", אמר עובד נור, ראש מועצת הגלבוע.

"המרכז ישמש ביום את בתי הספר ובשעות אחר הצהריים ימשיך וישרת גם את שאר הקהילה. בכך אנו מיישמים את העיקרון המרכזי שלנו להפיכת בתי הספר למרכזים קהילתיים בשעות אחר הצהריים, תוך ביסוס וקידום עקרונות היזמות ומתן כלים בשדה הטכנולוגי".

מנכ"ל קבוצת עמל עו"ד רוית דום עיני סיכמה ואמרה: "מרכז יזמות עמל גלבוע יוצר תשתית לחיבור בני הנוער לעתיד ומשתלב עם האתגר שלנו להצמיח דור של יזמים בעלי חשיבה נועזת, לפתח את ממציאי המחר ולאפשר להם להיות פורצי דרך".

מרכז היזמות "עמל גלבוע" מתפרס על פני שטח של כ-380 מ"ר וכולל שני חללים: החלל העיקרי והגדול הוא חממה חדשנית ליזמות עם מרחבי עבודה פתוחים, לצד חדרים סגורים ושקטים הנמצאים בקומת הקרקע ובגלריה. החלל השני הוא סדנה לעיצוב ויצירה שמצוידת במחשבים, במדפסות תלת ממד, בציוד אלקטרוניקה, בתוכנות עיצוב ועוד.

במרכז פינות ישיבה מרווחות, חלל להתכנסות של תלמידים, מתחם עבודה הפועל בסגנון wework ועוד. בני הנוער שילמדו במרכז החדש ייהנו כבר בשלב הראשוני, כחלק מהחשיפה לפעילות המרכז, מהצצה לשלוש סדנאות לבחירה לפי התחומים שיוצעו: ניו מדיה, יזמות-חשיבה יצירתית ורחפנים.

בהמשך ייהנו תלמידי כיתות י' מקורס אנרגיה בשיתוף רשות ניקוז ירדן דרומי וחברת בלוסקיי אנרג'י בנושא אנרגיות מתחדשות. במסגרת שיתופי הפעולה קרן רמות, מנטורית עסקית, תנחה את התלמידים בתחום היזמות העסקית, ותקיים גם מפגשים חודשיים לבעלי עסקים.