אכזבה לאופיר טריינין, בן קיבוץ בית ניר ויוצר הסרט "משפחה בטרנס", שמגולל את סיפורה של משפחה מנהריה שהאב והבעל (עמית צוק) החליט לשנות את מינו אך להמשיך בחיים לצד אשתו שעמה התחתן. לבסוף הזוגיות לא צלחה את המשברים, ועמית עברה לחיות עם אישה אחרת שלה אף נישאה.

"ביקורות נלהבות בעיתונים". טריינין עם גיבורות הסרט, צילום: איילת גוטליב טריינין

הסרט, זוכה פסטיבל דוקאביב לשנת 2018, התקבל לרשימת 100 הסרטים הדוקומנטריים מרחבי העולם שממנה היו מועמדים להיבחר לרשימה המקוצרת אלה שיהיו רגע לפני קבלת פסלון האוסקר, אך לבסוף האקדמיה האמריקאית לקולנוע החליטה לבחור באחרים. שני סרטים ישראליים נוספים, "יומני אוסלו" ו"ארץ זרה" של שלומי אלדר, לא עברו את המשוכה ונותרו מחוץ לתחרות.

"מדובר בשנה מאוד חזקה ומרשימה של סרטי דוקו אמריקאים גדולים וחזקים, וגם כמה סרטים בינלאומיים", הסביר טריינין שליווה את סרטו במסע הקרנות בארצות הברית יחד עם גיבורת הסרט.

"כמובן שמאכזב לא להיות ברשימה הקצרה, אבל לשמחתנו הסרט זכה לביקורות נלהבות בעיתונים נחשבים כ'הוליווד ריפורטר', 'ניו יורק טיימס', לוס אנג'לס טיימס' וממשיך לרוץ בארצות הברית בבתי קולנוע ובפסטיבלים. אנחנו מגישים מועמדות גם לפרס האמי (היות ומדובר בסרט שנעשה גם עבור ערוץ טלוויזיה - ק.ע.) ונהנים מההצלחה שלו ושלנו".

הסרט עתיד להיות מוקרן בבתי קולנוע בקליבלנד, בסן פרנסיסקו ובברקלי והתקבל ל-12 פסטיבלים נוספים בארצות הברית. "בהקרנות הבאות באטלנטה, בבוסטון ובשיקגו עמית תייצג אותנו. אנחנו שמחים שהסרט ממשיך לגעת באנשים רבים וזה הכי חשוב. לצערי אף סרט ישראלי לא הצליח להיכנס השנה לאחר שלפני כמה שנים נכנסו שניים: 'שומרי הסף' ו'חמש מצלמות שבורות'".

מה אתה הולך לעשות בזמן הקרוב ?

"אני גם המפיק של הסרט והעבודה עליו נמשכת בתחום ההפצה העולמית. אני מנסה למכור אותו לתחנות טלוויזיה שונות, וגם מפיץ אותו במקומות שונים ברחבי הארץ לאחר שהוקרן בסינמטקים הגדולים".