הרשימה המתגבשת של "חוסן לישראל", מפלגתו החדשה של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, טרם פורסמה ברבים, אבל שני שמות קיבוציים כבר מופיעים בהקשר של מעורבות בה.

"ישבתי ודיברתי עם כולם". שפע (מימין) ובראון, צילומים: פרטי

עו"ד שימי בראון, חבר קיבוץ שפיים וב-2015 מועמד ברשימת העבודה לכנסת (הפסיד לאיתן ברושי) ולשעבר היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, מונה לתפקיד היועץ המשפטי של גנץ ומפלגתו.

במסגרת תפקידו בראון הוא זה שחתם על טופס רישום המפלגה אצל רשם המפלגות. בראון היה בעבר הרחוק ראש המשמרת הצעירה של מחוז הקיבוצים.

לאחר שיו"ר המחנה הציוני אבי גבאי החליט להחליף את בראון בעו"ד גיא בוסי, החליט לפרוש מחברותו במפלגה ואף חשב על הקמת מפלגה סוציאל דמוקרטית חדשה. הפנייה מגנץ שינתה את התוכניות עבורו. בראון עצמו ביקש שלא להגיב לשאלה האם יתמודד גם על מקום ברשימה לכנסת.

השם השני שעלה בהקשרו של גנץ הוא זה של רם שפע, בן קיבוץ גבעת חיים איחוד שנמצא עם אשתו אפי במסלול הקבלה לחברות. על פי פרסומים שונים, שלא אושרו רשמית בידי שפע, הוא הראשון שנכלל ברשימה המתגבשת.

שפע הוא בנו של שחיין העבר גרשון שפע, תומך לחימה ביחידת שלדג (עליה פיקד גם בני גנץ בעבר הרחוק, ק.ע) ויו"ר התאחדות הסטודנטים מסוף שנת 2016 לאחר שבנובמבר 2014 נבחר לסגן יו"ר ההתאחדות. לאחרונה היה שפע ממובילי מחאת האפודים הצהובים ופעל ללגליזציה של השימוש בקנאביס לטובת חולים ונזקקים. כיום הוא סטודנט לתואר שני במדינות ציבורית באוניברסיטת תל אביב.

רם שפע, האם אתה נכלל ברשימה של בני גנץ לכנסת?

"בתקופה האחרונה פונים אליי אנשים רבים ומפלגות שונות וזה מאוד מחמיא לי. כמובן שישבתי ודיברתי עם כולם. מעבר לכך כל ההתייחסויות על סגירות הן בגדר שמועות בלבד".

ומה במפלגות המזוהות יותר עם הקיבוצים? במחוז הקיבוצים של מפלגת העבודה מאשרים שברושי מתכוון להתמודד גם ברשימה הבאה לכנסת בנוסף לגברי ברגיל. במרצ מדווחים בשלב זה שרק יניב שגיא הודיע על התמודדות על מקום ברשימה לכנסת.