מתברר שגם ילדי עין גדי מגלים עניין בבחירות לרשויות המקומיות. אתמול התכנסו עשרה מהם, תלמידי כיתות ד' עד ו', במועדון החברתי ליצירת מועמדים פיקטיביים כשהמצע שהם הציגו בפני הבוחרים הוגבל לחמישה סעיפים.

היו סעיפים ילדותיים, והיו יותר רציניים. אחד המועמדים, צילום: שר רובל

קודם לכן הילדים למדו משר רובל, מדריכת החינוך החברתי, על מה שעומד להתרחש מחר, על גיל הזכאות לבחירה ומדוע הוא נקבע כך, על הקדנציה של ראש רשות וכו'. לאחר מכן התחלקו ילדים לזוגות, וכל זוג עבד על מועמד משלו.

"היו כמה זוגות שבחרו להכניס סעיף של ביטול שיעורי בית וסעיפים נוספים במצעים השונים דיברו על קניון שיוקם בעין גדי, על בריכה לכל בית, שמירה על הטבע ועל בעלי החיים ועוד", סיפרה רובל.

"היו כמה סעיפים ילדותיים יותר, אבל עלו גם נושאים של איכות הסביבה שהילדים חשופים אליהם כל השנה. למשל הסכנה בייבוש ים המלח". לאחר מכן כל זוג הציג את המועמד הפיקטיבי שלו, את זהותו המגדרית, ומדוע הוא עדיף על פני האחר.

שר רובל. צילום: אלבום פרטי

"בסופו של דבר ישנם חמישה מועמדים בנים", תיארה רובל. "אבל היו כמה שהתלבטו בעניין, זוג של בת ובן רצו ליצור דמות שחציה גברית וחציה נשית אבל במחשבה שנייה הלכו על גבר. היו שניים שלא הגיעו להחלטה לגבי מין המועמד ולכן עשו התערבות ומה שיצא היה גבר. גם על הבחירות האלו קיימנו דיון".