שר העבודה התאילנדי, אדול סנגסינקאו, ביקר השבוע בישראל על מנת לבחון את התנאים שבהם עובדים ומתגוררים אזרחי מדינתו.

"התנאים הטובים ביותר". שר העבודה (במרכז) יחד עם עובדי החקלאות, צילום: יח"צ

במסגרת הביקור הגיעה המשלחת, שמנתה נוסף לשר העבודה ורעייתו גם את מנכ"ל המשרד, את שגרירת תאילנד בישראל פנפראפה וונגקוביט ואנשי תקשורת מתאילנד, למגורי העובדים התאילנדים בקיבוץ מצובה. את הביקור ליוו נציגי מילופרי מתשלובת מילואות המרכזים את הפעילות החקלאית של קיבוצי האזור.

השר, שהגיע לישראל אחרי סיור במדינות רבות שבהן מתארחים מהגרי עבודה מתאילנד, אמר: ״התנאים כאן הם הטובים ביותר שראינו לאזרחים שלנו". אחר כך פנה לעובדי החקלאות וביקש: ״תלמדו ותביאו את הידע אתכם לתאילנד. תשמרו על עצמכם״. הוא שוחח עם העובדים והעניק להם מזכרות ממולדתם.

תמיר פורת, מנכ"ל מילופרי, הגיש לשר מתנה בשם תשלובת מילואות, סיפר על העבודה המשותפת, על ההכשרות שעוברים העובדים ועל ההשקעה בתנאים וברווחתם.

פורת הזמין את השר לסמינר לעובדי המטעים התאילנדים שהתקיים יומיים לאחר ביקורו, אליו הגיעו כ-170 איש. "אנו משקיעים בעובדים שלנו, בין אם הם אזרחי ישראל ובין אם הם מהגרי עבודה", הבהיר פורת.

"הבטיחות ותנאי העבודה חשובים לנו. החקלאות היא ערך חשוב והעובדים בה ראויים ליחס הוגן ולתנאים טובים. מילופרי לא רק מקפידה על תוצרת איכותית, אלא על ניהול הולם לכל אורך הדרך".