כשבועיים לאחר בחירתו המחודשת של גיורא זלץ (להבות הבשן) לתפקיד ראש המועצה האזורית הגליל העליון, ובתום חופשה קצרה שאליה יצא מיד לאחר יום הבוחר, קיבל דובר המועצה בארבע השנים האחרונות אביב לשם (שער הגולן) הודעה כי הוחלט לבטל את תפקידו כחלק משינוי כולל במערך התקשורת הנוכחי שגם לא זכה לתקצוב לשנת 2019.

"זכותו של ראש מועצה לבחור עם מי לעבוד". לשם, צילום: פרטי

לשם, שטרם כניסתו לתפקיד במועצה כיהן במשך כעשור כדובר התנועה הקיבוצית, הופתע מאוד מההחלטה שהיתה מהראשונות שקיבל זלץ מיד לאחר הבחירות.

ההפתעה היתה עבורו רבה עוד יותר, לנוכח העובדה שמדובר בתקופה שבה המצב הביטחוני לא פשוט (טרם מבצע "מגן צפוני") ומשפיע גם על התיירות ועל ההיערכות ביישובים השונים.

זלץ הסביר ללשם שהכוונה היא לבחון התנהלות תקשורתית שונה למועצה, והוסיף כי ישנן מועצות לא מעטות שאינן מעסיקות דובר. לשם אמור לסיים את תפקידו בסוף השנה האזרחית, והוא בוחן כעת אפשרויות תעסוקה שונות בתחום התקשורת והדוברות.

לשם בחר להגיב בנימה פייסנית ובהשלמה עם הצעד, שבתחילה היה קשה עבורו. "זכותו של ראש מועצה לבחור עם מי לעבוד", אמר לשם. "אני מודה לגיורא על האמון ועל העבודה המשותפת. זלץ הוא ראש מועצה מצוין ושמחתי לעזור לו לאורך השנים. אני אוהב את הגליל העליון ואת המועצה החרוצה, את האנשים והכל בסדר".

באשר לתקופה הנוכחית שבה הוא נאלץ לסיים את תפקידו מסר את הדברים הבאים: "התקופה הזו אכן נפיצה. יש יותר עדכון לתושבים וקשר עם חברי הקיבוצים. אני עובד כרגיל. אגב, אנחנו בגליל העליון אומרים שהשגרה פה היא זמן להשקיע במוכנות לחירום - אז באה לידי ביטוי המוכנות לכל תרחיש".

"החלטתי לבצע רה-ארגון במועצה ולבנות מחדש את מערך התקשורת, ובשל כך איני זקוק עוד לתפקיד דובר כפי שהיה במתכונת הקודמת", הסביר זלץ את החלטתו. "אני לא מחליף את אביב לשם, שהיה באופן אישי ומקצועי מסור וטוב בתפקידו, בדובר אחר.

"הכוונה שלי היא למקד את התקשורת לתוך המועצה ולא החוצה. זה מה שמתאים לי עכשיו, ואת אביב זה לא היה מעניין. בנוסף החלטתי לבטל את תפקיד ראש הלשכה במועצה כי גם לכך איני זקוק. אני מעריך שיש מועצות שאין להן דובר, ישנן כאלו שנעזרות במשרד חיצוני, וגם אני מבקש לעשות שינוי ולנסות התנהלות אחרת של המערך המועצתי".

אם לא יצלח השינוי שאתה מבקש לחולל, האם תמנה מחדש דובר למועצה?

"אין לי מה לומר על זה. כרגע זה הדבר הנכון בעיני לעשות, ושוב אני מדגיש את הערכתי לאביב לשם שמילא את התפקיד בצורה טובה מאוד".