צילום: דוברות מגידו

בית הספר "פלגים" של המועצה האזורית מגידו אשר בקיבוץ הזורע זכה בפרס מצטיין החינוך הארצי לשנת הלימודים תשע"ט של משרד החינוך. 

הפרס מחולק מדי במעמד שר החינוך, מנכ"ל והנהלת משרד החינוך, והוא אחד מאירועי השיא המסכמים את העשייה החינוכית במדינה. המוסדות המצטיינים נבחרים בתום תהליך ממושך ומורכב המתחיל בבחירה מצטיינים מחוזיים על ידי ועדות מחוזיות ומתקדם לבחירת המצטיינים הארציים. משתתפים בו עשרות רבות של מוסדות חינוך ומעריכים. 

בטקס שנערך במכללה האקדמית הדסה בירושלים בהשתתפות שר החינוך הנכנס רפי פרץ, מנכ"ל המשרד שמואל אבואב, מנהלי מחוזות המשרד ובכירי המטה חולקו הפרסים לזוכים. בטקס נכחו גם ראש המועצה האזורית מגידו איציק חולבסקי, מנכ"ל המועצה אברהם אזולאי, מנהלת החינוך קרין שטרן, מנהלת בית הספר הזוכה הדס ורהפטיג, צוות בית הספר ונציגות ההורים.

זו לא הפעם הראשונה שמוסד לימודי של המועצה זוכה בפרס בשנים האחרונות. קדמו לו גם בתי הספר עומרים וקשת התקווה, וכן מחלקת החינוך של מגידו.  

"אנחנו הולכים איתכם שלובי זרוע לממש את החלומות שלכם, להצמיח את מערכת החינוך עם שורשים עמוקים וענפים רחבים", אמר בטקס שר החינוך פרץ והוסיף כי שימת הדגש החינוכי תהיה מצדו על ערכים. "מטרתנו להגשים את כל החלומות שלכם בשדה החינוכי", סיכם.

בדברי ההסבר לקבל הפקס לבית הספר, לצוות ולמנהלת הדס ורהפטיג נכתב בין היתר כי המוסד החינוכי היה "מוביל חלוצי" של חינוך ביוספרי ופיתח תוכנית ייחודית ופורצת דרך המטמיעה את הערכים הביוספריים במקצועת הלימוד ובסביבה הלימודית. עוד נכתב בנימוקי הפרס כי בית הספר פעל על פי "חזון המבטא את אופיו הייחודי ואת שאיפותיו, תוך יצירתן של תוכניות לימוד ועבודה התפורות על פי ערכיו החינוכיים". גם המורים זכו להערכה רבה כשוועדת השיפוט מצאה שב"פלגים" ישנה קהילת מורים לומדת ופעילה, היוצרת מודלים דינמיים, ייחודיים ומותאמים לקהילת הלומדים בבית הספר ועל שיתופי פעולה טבעיים ועמוקים עם הקהילה".

    "גאוה גדולה ל'פלגים', לתלמידים, להורים, לצוות בית הספר ולהדס העומדת בראשו, המשיכו ליזום, לחשוב, ולעשות למען חינוך מיטבי המותאם והנכון לכל באי בית הספר", אמרה מנהלת מחלקת החינוך קרין שטרן. "הזכייה מהווה הישג גדול מאד למערכת החינוך המעולה של המועצה, לבית הספר ולסגל החינוכי המצוין שלו ולהורים המעורבים ואכפתיים", סיכם איציק חולבסקי ראש המועצה.