הדמיה של חוות הקנביס בדן. נעזרים בבינה מלאכותית | צילום המחשה: באדיבות סידו

14 טון תפרחת יבשה של קנביס רפואי בשווי 86 מיליון שקלים בתוך שלוש שנים - זו התחזית האופטימית של חברת ההייטק "סידו", שחמתה לפני כשבועיים על הסכם עם קיבוץ דן שבגליל העליון להקמת אתר לגידול הצמח בשטח הקיבוץ.


החידוש שבפרויקט הוא שהצמח יגדל בתוך מכולות (קונטיינרים), באמצעות מערכת אוטומטית משלב הזרע ועד הקציר והייבוש. המערכת הסגורה תעניק לא רק תנאי אקלים אופטימליים, אלא גם תגן מפני מזיקים ותפקח על ההשקיה. נוסף על כך, מערכת רובוטית תסייע בגידול הקנביס. המגדלים יוכלו לשלוט מרחוק על הגידול, ויצפו במתרחש בזמן אמת באמצעות מכשירי ניטור משוכללים.


"אני מאשר את שמסרה החברה על כך שחתמה הסכם עם הקיבוץ, אבל מדובר בשלב מקדמי מאוד, וישנם עוד מכשולים בדרך להקמת המיזם המשותף", אמר היו"ר העסקי של קיבוץ דן איתן רחימי. לדבריו, עדיין מדובר בשלב בוסרי, וצריכים להיסגר פרטים שונים בקשר לפרויקט האמור. "אשמח להרחיב בתוך חודשים אחדים, לאחר שנתקדם בשטח", סיכם.

מנכ"ל סידו, זוהר לוי: השטח הסגור מחולק לאזורים, ומצלמות סורקות כל צמח וצמח. בעוד פחות משנה נתחיל לייצר קנביס רפואי איכותי
ככל הידוע, לא היו התנגדויות מצד החברים למיזם המתוכנן, שאמור להיות מאובטח ומפוקח, ואשר ישמש כאמור רק לצרכים רפואיים.


פריצת דרך


זוהר לוי, מנכ"ל חברת ההייטק "סידו" שמושבה ביקנעם, מספר על חוות גידול הקנביס העתידה לקום בקיבוץ דן ולהתחיל לייצר כבר ברבעון הראשון של 2020. לדבריו, הגידול אשר מבוקר אוטומטית ורובוטית בתוך מכולות, נחשב לפריצת דרך לא רק בישראל אלא בעולם כולו.


במה שונה שיטת הגידול שלכם?
"השיטה שלנו מתייחדת בכמה וכמה פרמטרים", אומר לוי. "ראשית, אין השפעה אקלימית על הגידול, והאקלים מבוקר 24/7. זו מערכת סגורה שכוללת 'חדרים נקיים' בדומה לאלו הקיימים בבתי חולים. כל וירוס או בקטריה מגודל 0.2 מיקרון ומעלה נקטלים. ועם זאת, אין שימוש בחומרי הדברה כלשהם. השטח הסגור מחולק לאזורים, ומצלמות סורקות כל צמח וצמח. הבינה המלאכותית יודעת לזהות את מצב הצמח בכל זמן נתון, ולתת לו את מה שהוא זקוק לו. אנחנו שולטים מחדר בקרה בכל שלב ושלב של כל צמח, ומשיגים אחידות בגידול, דבר שלא קורה בחממות אחרות. זאת ועוד, יש לנו חיסכון ניכר בכוח אדם, נוסף על המכולה המנוהלת על ידי רובוט".


ולצורך השוואה?
"כיום עובדים בחממה מבוקרת רגילה 8-6 עובדים, ואצלנו על כל חמישה קונטיינרים יהיה עובד אחד בלבד. גם כמות הייצור תהיה שונה לגמרי. כיום מגדלים בחממה ששטחה דונם כ־600 קילוגרם בשנה של פרחי קנביס יבשים, ואילו אצלנו - במכולה של 28 מ"ר בלבד - הצפי הוא ל־150 קילוגרם לכל אחת בשנה".


האם חברי דן ישולבו בצוות התפעולי?
"כמובן. הם יהיו חלק בלתי נפרד מהצוות. גם על כך סוכם בעסקה, אף שעדיין איני יכול לנקוב במספרים. אני מקווה שלא יהיו עיכובים, ושכבר בעוד פחות משנה נתחיל לייצר קנביס רפואי איכותי".


על השאלה אם היו קיבוצים נוספים שהחברה ניהלה איתם משא ומתן טרם ההתקשרות עם קיבוץ דן, משיב לוי בחיוב. "לא ארחיב בנוגע לזהות הקיבוצים שעימם ניהלנו משאים ומתנים, אבל אוכל לומר שהלכנו על דן בגלל הנפשות הפועלות והתנאים האופטימליים שהובטחו לנו בעסקה".
חברת "סידו" נסחרת בבורסה בארצות הברית, ובמועצת המנהלים שלה עומד איש העסקים דניאל בירנבוים, מנכ"ל סודה סטרים.