צילום: מועצה אזורית גלבוע

בקיבוץ בית השיטה הובא למנוחות חתן פרס ישראל חנוך אלבלק. כאלף אנשים - בני משפחה, חברים וכמובן עמיתיו ללהקת הגבעטרון שבה היה חבר שנים רבות, הגיעו לחלוק לו כבוד אחרון. בין המספידים היתה גם נכדתו של אלבלק קורין המתגוררת בארצות הברית, ואשר נפרדה ממנו בשיר שכתבה במיוחד. 

להקת הגבעטרון, שיחד איתה כאמור זכה בפרס ישראל, שרה לו מעל קברו את "שירים עד כאן". אישתו של חנוך, שולה, חברת הלהקה בעצמה, הצטרפה בקול רועד לשירה. 

בהמשך ספדו לו חברי הגבעטרון: "אנחנו, המבכים היום את מותך, רוצים גם לחגוג במעמד זה את חייך. להמתין עם הפרידה, להישאר איתך במקום של החברותא, השיר והצחוק - שהם השילוש הקדוש שלך.

"היית איש של אנשים. מרכז כל מסיבה, חג וערב שיכורים. בעל חוש מיוחד להומור ולתעלול. אדם מצחיק - אך מעל לכל איש של פיוט, זמר תפילה. כל מה שיש בו מילים ויש בו לחן, טוב בעיניך.

"זכית בזכות גדולה, אפילו ענקית, להיות האדם הנכון בזמן ובמקום הנכונים כדי לאפשר למהות שלך, יכולת קולית שאין כמותה ואהבת השירה - לברוא יש מאין. מתוך טקסט של מעשה הקרבה עם לחן שבא מהלב בראת חיבור ייחודי ונדיר החורג מהכאן והעכשיו בין אנשים, בין אמונות, בין קידוש השם האמוני לבין הציונות השורשית - זו שבונה ויוצרת אבל גם מביאה את בניה להקריב עצמם על מזבחה.

"בעיננו, חבריך בגבעטרון, מה שמייחד אותך עוד יותר היא הדרך שבה בחרת ללכת - אחרי הפרסום הגדול שלו זכית. ידוע שבגבעטרון לא שרים סולו, אתה קיבלת זאת כחלק בלתי נפרד מהשייכות שלך אלינו. נשארת חבר במשפחת הגבעטרון, בקיבוץ, לא הלכת לשום כוכב נולד, נראה שידעת בלבך שהשביט שיצרת לא נשרף אלא הפך לכוכב לכת שנשאר בשמינו ומאיר לנו דרך לעד".