בקיבוץ מגן שבעוטף עזה התקיים כנס רבש"צים בראשות מפקד החטיבה הדרומית, אל"מ לירון בטיטו, והמג"דים הפועלים בגזרה. מטרת הכנס היתה לתרגל את האנשים מבחינה מקצועית ויעילה באירועים, ולחשוף בפניהם סקירה מעמיקה של הגזרה מפי בטיטו.

"חשיבות רבה לחיבור בין הצבא לעורף". כנס הרבש"צים, צילום: דובר צה"ל

"לכל רבש"צ כיתת כוננות משלו, ובעת דיווח על אירוע חדירה על כל הכיתה לקפוץ ולבצע סריקות ביישוב בשיתוף פעולה עם הכוחות הצבאיים. הכנס הזה הוכיח את החיבור העצום בין העורף לצבא בגזרה הזאת.

"תרגלנו יחד עם כוחות הרפואה של החטיבה טיפול באירוע חדירה", סיפר קב"ט המועצה האזורית אשכול, אילן איזקסון.

הכנס התחיל במטווחים משותפים של הכוחות, ובתרגולת של עזרה ראשונה בשיתוף הרבש"צים וכוחות הרפואה של החטיבה. אחר כך נסעו הכוחות לקיבוץ מגן להערכת מצב בראשות המח"ט וקצין המודיעין.

בהמשך היה אימון משותף של כוח צבאי עם כיתת הכוננות של הישוב. "כיתת הכוננות היא הראשונה לטפל באירוע. יש לה חשיבות רבה והיא עושה עבודה מצוינת", אמר סגן תומר ירמייב, עוזר קצין העורף של החטיבה הדרומית.

"יש חשיבות רבה בחיבור בין הצבא לעורף", הוסיף ירמייב. "החיבור עובד בצורה מעולה בעוטף בכלל ובמועצה האזורית אשכול בפרט. אנחנו יכולים לסמוך בעיניים עצומות על הרבש"צים וכיתות הכוננות, הם אנשים רציניים שעושים את העבודה שלהם בצורה הטובה ביותר ושיתוף הפעולה הזה הוא מאוד חשוב, כי בסופו של דבר אנחנו מגנים יחד על תושבי העוטף".