יו"ר איגוד התעשייה הקיבוצית, יונתן בשיא, ימליץ לדירקטוריון האיגוד על בחירתה של מרים דרוק לתפקיד המנכ"לית במקום אופיר ליבשטיין, שנבחר לראש המועצה האזורית שער הנגב. עם בחירתה היא צפויה להיות הראשונה שתשמש מנהלת האיגוד מאז הקמתו ב-1962.

כיהנה במגוון תפקידי ניהול בתעשייה. דרוק, צילום: איגוד התעשייה הקיבוצית

דרוק (50), חברת קיבוץ יקום, בעלת תואר שני במינהל עסקים, כיהנה במגוון תפקידי ניהול בתעשייה הקיבוצית והארצית.

היום היא משמשת כמרכזת משק וכמנהלת עסקית בקיבוצה, אחרי שבעבר עבדה כסמנכ"לית משאבי אנוש במפעלי קבוצת פלסטיב וכמנהלת משאבי אנוש בדקסון-דקסל פרמה טכנולוגיות. במקביל היא חברה במליאת המועצה האזורית חוף השרון ובהנהלת המפעלים האזוריים גרנות.

ליבשטיין מסיים ארבע שנים באיגוד התעשייה הקיבוצית, שבהן שימש כסמנכ"ל לסחר בינלאומי וכמנכ"ל, במהלכן הוביל מהלך של הרחבת פעילות התעשייה הקיבוצית בתחומים חדשניים, הקמת חממות טכנולוגיות ועידוד השקעות בסטרטאפים.

בחירתה של מרים דרוק למנכ"לית האיגוד תרחיב את הנוכחות הנשית בהנהלת האיגוד כשלצידה ימשיכו לכהן לאה קוטלר מנהלת כספים, הדרכה ומשאבי אנוש, מיכל צורן, מנהלת סחר בינלאומי ועימן רפי נבו, מנהל הטכנולוגיה והחדשנות ומנכ"ל קרן המשתלה.

איגוד התעשייה הקיבוצית, הפועל במסגרת התאחדות התעשיינים, מאגד 250 מפעלים בקיבוצים, מושבים שיתופיים ומפעלים אזוריים עם היקף מכירות של כ-45 מיליארד שקל, מחצית מהם ליצוא. במפעלים מועסקים למעלה מ-30 אלף חברים ועובדים חיצוניים, בעיקר באזורי הפריפריה.