האם בקרוב שלמה ארצי ואייל גולן יחליפו את קיסריה בבית חדש? אם תשאלו את האנשים במועצה האזורית הגלבוע, התשובה היא חיובית.

כך זה אמור להיראות. האמפי לאחר השיפוץ, הדמיה: באדיבות מועצת הגלבוע

בימים אלה החלו העבודות לשיקום ולשיפוץ של אמפי המיקהל למרגלות הגלבוע, מה שישנה אותו מהיסוד ויציב אותו בשורה הראשונה לצד מקומות בולטים נוספים המארחים הופעות ואירועים המוניים.

פרויקט שיקום המיקהל מהווה המשך ישיר לפעילות המועצה, הרואה בנושא התיירות והתרבות אמצעים מובילים בצמיחה הכלכלית של האזור. ההשקעה הכוללת בפרויקט, אליו חברו גם רשות הטבע והגנים ומשרדי החקלאות התיירות, עומדת על כעשרה מיליון שקלים.

"זהו פרויקט דגל הנובע מראייה מערכתית של בידול ומיתוג הגלבוע כמוקד תיירותי ותרבותי", אמר ראש מועצת הגלבוע, עובד נור. "המיקהל יכול וצריך להפוך לאמפי מוביל, שלא נופל ואף מתעלה על אחרים ברחבי הארץ. לאיכות האקוסטית מצטרף מיקום בלעדי של ישיבה הצופה לנוף הגלבוע הייחודי.

"מדובר בפרויקט עצום, שיביא איתו גם תיירות וגם איכות חיים לתושבים, והוא כולל פנינת תיירות ובתוכה הגן הלאומי, אמפי, ומערך שבילים ופיתוח נופי, שיציעו אלטרנטיבה לבילוי לשעות הפנאי, ואתר משיכה למגוון פעילויות תרבות".

עבודות שלב א' שהחלו כעת כוללות את הריסת הבמה הקיימת ובנייתה מהיסוד כולל קירות תומכים גם בגב הבמה, שבילים ודרכי גישה למקום, לרבות ביצוע רמפה מאבנים משתלבות, עבודות חשמל מקיפות, כולל הצבת תאורה בדרכים ותאורת במה מקצועית ועוד.

את הפרויקט מנהלת החברה הכלכלית גלבוע, כשהקבלן המבצע הוא "בונה מסד הצפון". המהנדס מוזהר סעד, המפקח מטעם החברה הכלכלית, ציין כי העבודות במקום צפויות להימשך עד חודש אפריל 2019.

האמפיתיאטרון ממוקם בקצה המערבי של הגן הלאומי מעין חרוד, והוא מסוגל להכיל כיום עד ל-7,000 מקומות ישיבה על ספסלי הבטון. על פי המתוכנן יותקנו במקום 5,500 מושבים נוחים שיחליפו את ספסלי הבטון, ויחד עם האקוסטיקה והנוף הייחודי, ימוקם המיקהל כחלופה בולטת למקומות כמו האמפיתיאטרון בקיסריה, המארח את מרבית ההופעות הגדולות בישראל.