כ-300 מעובדי המועצה, תושבים, ובעלי תפקידים בישובים, התכנסו בצהריים למחאה בצומת תל-יוסף כנגד האלימות נגד נשים. יוזמי המחאה הן תמי שרגא (חברת קיבוץ בית-השיטה), ושחר תמיר, נציג בית-השיטה במליאת המועצה.

צילום: מוא"ז הגלבוע

האירוע נפתח בדקת דומיה בה עמדו המשתתפים לזכרם של 24 נשים שנגדעו חייהן בשנה האחרונה כתוצאה מאלימות מזעזעת. מיד אחר כך הוקראו שמות הנרצחות, ורעד עבר בקרב המשתתפים כאשר הסתבר כי חלקן מוגדרות עד היום "כאלמוניות".

"זה לא עניין נשי! זהו נושא חברתי ראשון המעלה". אמר עובד נור, ראש המועצה, אשר השתתף באירוע. "המאבק כנגד אלימות, כל אלימות, הוא בנפשנו, הוא בערכים שלנו ובמחויבות שלנו לציבור. זהו לא אירוע חד פעמי. תפקידנו כהנהגה לדאוג שהנושא לא ירד מסדר היום, ואנו נפעל בנושא לאורך כל השנה, בכל מערכות החינוך בגלבוע, ובקהילות. כולנו מחויבים לעשות הכול לגדיעת התופעה, ולעשות זאת כל הזמן".

צילום: מוא"ז הגלבוע

צילום: מוא"ז הגלבוע

"מצב חירום" – מכנים זאת בקואליציה של 50 ארגוני חברה אזרחית שהתאגדו לקראת תום השנה המדממת ביותר מאז 2011, ובמהלכה כאמור נרצחו עד כה 24 נשים.

צילום: מוא"ז הגלבוע

דרישה עיקרית שעלתה באירוע התמקדה בישום תקצוב התוכנית הממשלתית למאבק באלימות נגד נשים, שאושרה לפני כשנה וחצי, בעלות של רבע מיליארד שקל, ומאז היא תקועה. התוכנית כוללת 4 זרועות עיקריות לטיפול בתופעה, לרבות הגברת הטיפול והגנה על הנפגעות, הרחבת תכנית השיקום לגברים מכים, פעילות חינוך והסברה, הרחבת התוכנית להוצאת נשים מוכות לחו"ל, כשמעל הכול עומדת הדרישה הגורפת לשינוי מדיניות דראסטית של כל גופי השלטון בישראל.