אלוף-משנה איציק כהן מנגבה נכנס אתמול (ראשון) לתפקיד מפקד חטיבת גבעתי. הוא מחליף בתפקידו את אלוף-משנה דוד בר כליפא אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות.

אל"מ איציק כהן. חוזר הביתה | צילום: דובר צה"ל

"לפני 24 שנים עמדתי כאן, במצודת יואב כטירון. היום שוב אני חוזר למצודה, אבל יותר מכך – אני חוזר אל הבית", אמר בטקס חילופי המפקדים שהתקיים במעמד מפקד פיקוד דרום הרצי הלוי. "היום אני מישיר מבט אליכם – פקודיי – תוך חרדת קודש ונשבע שוב: נשבע שנהיה מוכנים תמיד, ואחת שנקרא – אנחנו נתייצב וננצח".

הוא התייחס למתיחות הביטחונית והבהיר שתחת פיקודו תהיה החטיבה ערוכה לחירום כפי שהיא ערוכה גם בשגרה. "למול ההשתנות המתמדת באזור, אנחנו מחוייבים להיות תמיד מוכנים, רלוונטיים, חדי ביצוע וראשונים להתייצב. נידרש לנצל כל רגע פנוי להתכוננות, ליצירה מבצעית ולטיפוח ופיתוח אנשינו המיוחדים".

המח"ט הטרי הודה לקודמו בתפקיד וציין גם את הנושא הכאוב של החללים והנעדרים בקרב. "חטיבת גבעתי זוכרת את סגן הדר גולדין ז"ל ואת כלל נעדרי צה"ל. אנו נשארים מחוייבים למסע שטרם הושלם ונעשה הכל להשיבו לקבורה מלאה בקבר ישראל". 

טקס חילופי המח"טים | צילום: דובר צה"ל

מפקד עוצבת "הפלדה", תת-אלוף סער צור בירך את כהן לרגל כניסתו לתפקיד ואמר: "איציק, כבר בתחילת הדרך נוכחתי בעוצמתך, בפיקחותך ובנכונות להשקיע ולהוביל את חטיבת החי"ר המעולה הזו, חטיבת גבעתי. אני וכל המפקדים מאמינים בך ותומכים בך. אנו מייחלים לימים שקטים, אבל אנו, מפקדי ולוחמי האוגדה, נמשיך להתכונן למלחמה הבאה, לכל אתגר בכל מקום ובכל רגע בו נצטרך לפעול".